אוג' 07 2009

רשלנות רפואית בלידה

מאת: admin

רשלנות רפואית בלידה היא נושא מתוקשר מאד.

כאשר אישה מגלה על היותה בהריון, באופן טבעי מחשבות רבות צפות ועולות במוחה. אולם, אין כל ספק כי המחשבה שמטרידה ומדאיגה יותר מכל הינה האם תקופת ההריון והלידה יעברו בשלום וללא סיבוכים שיגרמו לנזקים אצלה או חלילה אצל התינוק.

המחשבה על סיבוך בזמן ההריון או בזמן הלידה הינה המחשבה האיומה ביותר, אך לצערנו, מקרים כאלו קורים. ישנן סיבות שונות אשר גורמות לסיבוכים ונזקים לעובר במהלך תקופת ההריון והלידה, אולם רבים הם המקרים בהם סיבוכים שכאלה נגרמים בעקבות רשלנות רפואית מצד הצוות הרפואי או הרופא המיילד, שלא הצליחו לאבחן בעיות לפני הלידה או בזמן הלידה בבדיקות שבצעו.

רשלנות בלידה מצד הצוות הרפואי עלולה לגרום בין היתר למומים שונים אצל התינוק, מחלות ונכויות קשות ביותר, שיתוק מוחין, פיגור שכלי וגם למוות!

במסגרת טיפול נכון, אישה הרה זוכה למעקב רפואי המלווה את התקדמות שלבי ההריון, תוך ביצוע בדיקות תקינות ההריון השונות כגון : אולטראסאונד (בסיסי), אולטראסאונד מורחב, בדיקת מי שפיר, סקירת מערכות, בדיקות גנטיות ועוד, המאפשרות מעקב אחר התפתחות ההריון והעובר, במטרה למנוע סיכונים מהאם ומהעובר ולאתר במידת האפשר סיבוכים מיותרים במועד מוקדם.

במקרים של חשד ל-רשלנות רפואית בלידה, חשוב מאד להתייעץ כמה שיותר מהר עם עורך דין מקצועי המומחה לייצוג נפגעי רשלנות רפואית. עורך דין מקצועי, יידע לטפל בצורה טובה בתיק ולהגיע להישגים מקסימליים במהלך התביעה בבית המשפט.

חשוב לזכור, חברות הביטוח המייצגות את הרופאים והמוסדות הרפואיים, מעדיפות לעיתים להגיע להסדרי פיצויים עם התובעים בכל הקשור לרשלנות רפואית בלידה, שכן תביעות בגין רשלנות רפואית בלידה, מסתכמות לרוב בסכומי פיצויים גבוהים ביותר היכולים להגיע למיליוני שקלים. זאת בשל העובדה שהנזק שנגרם בדרך כלל לתינוק או ליולדת, ילווה אותם למשך כל החיים ויגרור אחריו הוצאות כבדות ביותר.

במידה וחוקרי הביטוח או איש מטעם חברת הביטוח מגיע אליכם, במטרה להגיע להסדרי פיצויים, דחו אותם ופנו מהר לעורך דין המומחה לענייני רשלנות רפואית.

רוב מקרי רשלנות רפואית בלידה נסובים סביב:

  • חוסר מיומנות בביצוע ופענוח בדיקות אולטרסאונד.
  • אי הפנייה לבדיקות אבחנתיות או אי התייחסות לקויה לממצאיהן.
  • אי נוכחות רופא בזמן הנכון המחייב נוכחותו.
  • התעלמות ממושכת ממצוקה עוברית.
  • אי ביצוע ניתוח קיסרי כאשר נדרש.
  • רשלנות בביצוע לידת ואקום או לידת מלקחיים.

הריון ברמת סיכון גבוה

אישה הרה, המוגדרת ב"רמת הריון בסיכון גבוה", הינה בדרך כלל אישה שעברה בעבר תהליך הריון ולידה ואחד מהמקרים הבאים קרו לה: לידות מוקדמות, הפלות קודמות, ניתוחיים קיסריים, מחלות כרוניות, מחלות תורשתיות, מחלות בזמן הריון, חום גבוה בזמן ההריון, דימומים במהלך ההריון, תפקודי עובר לקויים ועוד.

באופן אוטומטי, הטיפול הרפואי באישה שמוגדרת כ"הריון בסיכון גבוה", מחייב את הצוות הרפואי במעקב תמידי ובביצוע סדרה של בדיקות אבחון נוספות כגון: אולטראסאונד מורחב, בדיקות גנטיות להקטנת סיכונים, תוך דיווח וגילוי הממצאים והאפשרויות לאם ההרה.

בדרך כלל סדרת הבדיקות הללו, מאפשרת פענוח וגילוי מוקדם של מומים בעובר. רשלנות של הצוות הרפואי המטפל בזמן מעקב ההריון, ו/או בעת האבחון והייעוץ בזמן "הריון ברמת בסיכון גבוה", עשויים לגרום לעובר נזק בלתי הפיך, תוך גרימת מוות, מומים ונכויות קשות, אשר ילוו אותו ואת בני משפחתו כל תקופת חייהם.

תינוקכם נפגע כתוצאה מרשלנות רפואית בזמן הלידה? אל תהססו ליצור עימנו קשר לייעוץ ראשוני להמשך טיפול והגשת תביעה לרשלנות רפואית!


מאמרים בנושא רשלנות רפואית בלידה:


שיתוק מוחין – המדריך המלא
ילדכם אובחן כחולה שיתוק מוחין? אל תהיו אדישים, יש מה לעשות! קראו את המדריך הבא אשר עוסק ב: הגורמים לשיתוק מוחין, סוגי שיתוקי מוחין הקיימים, התסמינים האפשריים הקיימים אצל חולי שיתוק מוחין ודרכי פעולה בפן המשפטי – תביעת רשלנות רפואית בגין גרימת שיתוק מוחין במהלך הלידה.

רשלנות רפואית בלידה – מדינת ישראל תפצה ילד שנולד עם רגליים קצרות
בית המשפט קבע כי המדינה תשלם פיצויים בסך 750,000 ש"ח על כך שהתרשלה בדחיית בקשתה של אם להפסקת ההיריון, שבסופו נולד ילד, היום בן 13, אשר נולד עם רגליים קצרות וקומתו נמוכה באופן יוצא דופן. מדינת ישראל הייתה הנתבעת בשל היותה מעסיקתם של פרופ' X, שביצע את מעקב ההריון של אם התובע, ושל רופאי הוועדה להפסקת היריון שפועלת בבית החולים אסף הרופא אשר נטען להתרשלותם.

סגור לתגובות

התגובות סגורות.