אוג' 07 2009

רשלנות רפואית – ניתוחים

מאת: admin

"תובעים 2.5 מ' ש' מאיכילוב: אמא נפטרה בניתוח מיותר"
"תובע את איכילוב ב-9 מיליון שקל על "ניתוח לב רשלני"
"תביעה: ניתוח מיותר גרם למותו של בן 24"
"בי"ח מאיר: בת 28 נותחה במעיים והפכה לעקרה"

אנו קוראים מידי יום על מקרי רשלנות המבוצעים ע"י רופאים והצוות הרפואי בזמן ניתוחים. אם ננסה לבחון את מקרי הרשלנות, נוכל לראות שרוב מקרי הרשלנות הרפואית נבעו בעיקר בעקבות אי ידיעת הצוות הרפואי במצבו הרפואי של המטופל או אי תיאום בין הרופאים המנתחים לבין הצוות הרפואי שעוזר להם בעת ביצוע הניתוח: אחיות, מרדימים, טכנאים וכו'.

הנזק שעלול להיגרם בעקבות חוסר תיאום בין הצוות הרפואי, ביצוע כושל של טיפול פולשני, השתהות מיותרת במהלך הניתוח, היוותרות גוף זר בגופו של החולה ואי ידיעת מצבו הרפואי של המטופל יכול להסתכם במקרה הטוב בצלקת קטנה שתלווה את המטופל לאורך כל חייו, ובמקרה הרע – לנכות, איבוד כושר העבודה, תלות באנשים אחרים, פגיעת נפשית קשה ובמקרה הכי גרוע – למוות!

על מנת להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית במהלך ניתוח או ניתוחים שבוצעו במטופל, על המטופל להוכיח שהרופא המטפל או כל הצוות הרפואי, נהגו בצורה לא "סבירה", כלומר, הרופא או הצוות הרפואי לא נהגו בהתאם לדרישות והתקנות שרופא וצוות רפואי "סבירים" אמורים לנהוג.

חשוב לדעת שניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית גם במקרים שרופא ביצע ניתוח במטופל, אך לפני הניתוח, לא קיבל את הסכמתו של המטופל לניתוח או שהרופא המנתח לא הסביר למטופל את הסיכויים להצלחה מצד אחד, והסיכונים בביצוע הניתוח מצד שני או שלא הציג בפני המטופל אופציות לטיפולים אחרים במקום ביצוע ניתוח. ישנם לא מעט מקרים שבהם הניתוח כן הצליח, אך הרופא לא קיבל את הסכמתו של המטופל או לא סיפר לו על טיפולים אחרים ולכן, מטופלים שהגישו תביעות אלו, זכו בתיק.

להלן רשימת סוגי הניתוחים שבהם בוצעה רשלנות רפואית מצד הצוות הרפואי:

ניתוחי אף, ניתוחי חזה, ניתוח קיסרי, ניתוח בעמוד שידרה, ניתוחי פה ולסת, ניתוחי עיניים, ניתוחי לב, ריאות, אשכים, ניתוחי הסרת נגעים סרטניים, ניתוחי מרפק, ניתוח כף יד, ניתוח קיסרי, סכרת נעורים, עובר, ניתוח פלסטי, ניתוח קרסול, רחם ועוד סוגי ניתוחים רבים.

אם נפגעתם כתוצאה מניתוח כושל, והינכם חושבים שאכן מדובר בביצוע רשלנות רפואית מצד הרופא או הצוות הרפואי, צרו איתנו קשר בהקדם, ואנו נסייע לכם ונלווה אתכם עד לגיבוש כתב תביעה נגד הצוות הרשלני. הייעוץ והפגישה אינה כרוכה בתשלום.

סגור לתגובות

התגובות סגורות.