ספט' 01 2015

לא מקרה קשה אבל גם בנושא רשלנות

שלום לך ענת

אני גבר בן 24 נגר מאזור תל אביב, לפני כשלוש שנים היו לי כאבי ראש פתאום.

הלכתי לרופא אף אוזן גרון אמרתי לו מה הבעיה ,ישר קבע שאני צריך לבצע ניתוח סינוסים אחרי שראה את צילום הC.T ,ביקשתי תרופות במקום ניתוח ,אמר לי עדיף לך ניתוח ,בקיצור ביקשתי לעשות את הניתוח בבית חולים במרכז ,אמר לו לא צריך אני אבצע לך אותו בבית חולים אחר בצפון.

בקיצור בביקור לפני הניתוח אמר לי יש לך גם סטייה באף וצריך לסדר אותה.

הסכמתי שיסדר את הסתייה וחשבתי שמדובר בשיפור המראה החיצוני של האף ולא במשהוא אחר.

עשה לי את הניתוח בהתחלה בחודש הראשון הכל היה בסדר(רק האף לא התיישר) ,אחרי חודש התחלתי להרגיש אי נעימות בנשימה,שריקה באף ,כאבי ראש וליחה בגרון באופן קבוע ממש מפריעה ,חזרתי אליו אמר לי יש לך חור באף בגלל הניתוח ולגבי הליחה אני אתן לך זריקה ותעלם לך,לא הבנתי מה זה אומר חור באף.

יצאתי מאצלו לקחתי את הזריקה ולא עזרה והשריקה נהייתה יותר מפריעה במיוחד כשאני במיטה רוצה לישון ,בקיצור במקום להרגיש טוב אחרי הניתוח הרגשתי ממש גרוע עד הרגע הזה,בסוף החלטתי ללכת למומחים אחרים אחד בשערי צדק שאמר לי שהוא הרחיב לי את מעברי הנשימה יותר מדי ובגלל זה עדיין יש לי כאבי ראש ושני רופאים בבית חולים עין כרם שאמרו הליחה בגרון והחור באף נבעו מרשלנות של הרופא או חוסר מיומנות שלו ואין מה לתקן לגבי החור ,ולגבי הליחה אמר לי שהוא ינסה לטפל בה באמצעות תרופות ועכשיו אני מתחיל את התרופה הראשונה בתקווה שתעזור.

סיכום לסיוט שאני עובר כמה דברים:

1- לא בטוח שהייתי צריך ניתוח אולי היה אפשר קודם לקחת טיפול תרופתי.

2- עשה לי ניתוח סינוסים בלי להסביר לי מה הסיבוכים שלו ושעלי לא לעשן חודש לפני. כלומר לא החתים אותי על זה.

3- עשה לי ניתוח נוסף בלי הסכמתי ובלי להסביר לי מה הניתוח שזה תיקון סטיית באף "הרחבת מעברי האויר" למרות שלא ביקשתי ולא סבלתי מבעיות נשימה ולא הודיע לי על סיבוכים שבגללם אני סובל היום ,ולא אמר לי שהוא הולך להוריד חלקים פנימיים מהאף שלי כדי לעשות זאת,הוא בסך הכל אמר לי האף לא ישר וצריך לסדר אותו ואני הסכמתי כי לפי הדיבור שלו הבנתי שמדובר בשיפור המראה החיצוני לא בניתוח תיקון סטייה באף שבדרך כלל נועד לאנשים שיש להם בעיות בנשימה.

אני מאוד סובל ,ואני מרגיש שהרופא עבד עלי כדי לעשות כסף ,ואני רוצה לתבוע אותו ואת בית החולים שנותן לו חדר ניתוח מתי שבא לו בלי לבדוק ולאמת צורך בניתוח ,ואני רוצה בבקשה לדעת מה הסיכויים במצב שלי.

אשמח אם תגידי לי מה דעתך ואם תרצי לטפל בזה. אמנם זה לא מקרה מצוקה עוברית או של מוות עקב רשלנות רפואית כמו שראיתי שאת מטפלת אך עדיין מבחינתי נהרסו לי החיים.

בברכה

אהרון

סגור לתגובות

מרץ 03 2014

תביעה רפואית נגד משרד הבריאות

שלום רב לך עורכת הדין ענת מולסון הנכבדה, אני בחורה צעירה בת 24 ממגדל העמק, עוסקת כמורה לציור ולצערי הרבה אני נאלצת לפנות אליך בנסיבות לא הכי טובות כפי שאפרט עוד מעט.

חשוב היה לי למצוא עו"ד שיבין לליבי ולכן העדפתי אשה וקיבלתי המלצות מכל עבר לגשת רק אליך והנה אני כאן.

אני מטופלת פוריות מזה ארבע שנים, אני סובלת מרזרבה נמוכה שמשמעות שאין הרבה ביציות החודש לראשונה נשאבו אצלי 3 ביציות שהיו בשלות.

אבל בגלל תקלה/טעות במעבדה הביציות נהרסו והטיפול הלך לזבל ובכוונתי להגיש תביעה רפואית גדולה.

מדובר בטיפולים שעולים אעשרות לפי שקלים בחודש ומעבר לזה שמדובר בניסיונות האחרונים שלי לפני תרומת ביצית.

בעוד כשבועיים יש לי פגישה עם הרופא כדי לשמוע מה בדיוק קרה במעבדה.

רציתי להגיע מוכנה לפגישה ולדעת מהם האופציות העומדות בפניי עם איזה דרישות לבוא.

אציין שאני מעוניינת לאישר אצל הרופא המטפל בי כי הוא היחיד שאצליח להגיע למצב של שאיבת ביציות תקינות וכבר עשיתי די הרבה טיפולים.

אציין שהתחלת טיפול חדש משמעותה לעבור וועדה בקופת חולים שתאשר לי עוד טיפול למרות שסיימת את המכסה שהקופה מאשרת וגם הטיפול הזה אושר לפנים משורת הדין בגלל שהרופא שמטפל בי הוא הוועדה של קופת החולים ותרופות בעלוית של אלפי שקלים, ריצות ובדיקות פספוס ימי ושעות עבודה, כאבים עוגמת נפש.

תודה מראש ואשמח אם אוכל לקבל מענה מהיר לפנייתי ותיאום פגישה כי מבחינתי המצב מאד קשה והייתי רוצה להתקדם עם זה בקצב סילון לאור מה שקרה לי ומצבי כיום גם מבחינה פיזית וגם נפשית.

בנוסף יש מקרה של רשלנות רפואית לאחי שביקש ממני למסור לך כך:

שמי אפי וברצוני לתבוע את משרד הבריאות על רשלנות רפואית.

בשנת 2009 חליתי בסרטן מיתרי הקול. תוך כדי בדיקות שונות שעברתי נתגלה בנוסף לסרטן גם היפטיטס סי. למרות שבעבר ביצעתי בדיקות דם שונות כדי לבדוק את מצב הכבד וקיבה שלי מעולם לא גילו את היפטיטס סי, למרות שקיים נוהל( כפי שידוע לי כעת) שכל העולים מברה"מ היו חייבים להיבדק בדבר הימצאות היפטיטס סי.

בנוסף עקב יחס מזלזל של אף אוזן גרון מבית חולים לא קיבלתי טיפול כפי שצריך הייתי לקבל כגון לא הוסבר לי כיצד להפסיק את קבלת טיפול סטרואידים (במסגרת טיפול בסרטן במיתרי הקול) וכתוצאה מהפסקה לא מודרכת התדרדר מצב נפשי שלי לידי אישפוז בבית חולים פסיכיאטרי בעיקבות ניסיון התאבדות כושל.

קיימת החלטת ועדה כי הסיבה העיקרית לכך שהגעתי לבית חולים פסיכיאטרי-טיפול לקוי בסטרואידים.

יתר הפרטים יכול למסור בשיחה טלפונית במידה ותחשבי כי יש מקום להגיש כאן תביעה רפואית.

כעת אני נכה 100% ( החל משנת 2009) ואני עדיין בנאדם צעיר בן 29 שרוצה לעשות הכל כדי לנסות ולחזור לשגרה כלשהי כמו שהייתה לי לפני המקרה האומלל, כאשר עבדתי כנהג משאית ואפילו הצלחתי לפרנס את משפחתי בכבוד.

תודה. אפי

סגור לתגובות

פבר' 18 2014

חוות דעת רפואית על רשלנות בניתוח

הרבה פעם אני נשאלים על ידי גולשים מהי חוות דעת רפואית ומהי המשמעות של הגשתה כראייה בתביעתה רפואית.

באופן כללי זאת סוגייה מאד מורכבת ובעלת משמעות קריטית לסיכויי ההצלחה של התביעה.

ברגע שלא בוחרים במומחה הנכון או הטוב ביותר שניתן להשיג, עדותו בבית משפט עלולה להישעמע בעייתית ולהפחית מסיכויי הזכייה.

באופן כללי ניתן לומר כי חוות דעת רפואית היא סופו של תהליך אשר מתחיל בפנייה ראשונית למומחה.

בפנייה זאת אנו מפרטים מהן השאלות המדיקו ליגאליות שברצוננו יכ המומחה הרפואי יבדוק, וכן מצרפים את התיק הרפואי לעיונו.

לאחר שהמומחה עובר על החומר, הוא מחזיר תשובה, בעל פה או בכתב, מה דעתו על סיכויי ומורכבות הגשת תביעה במקרה הנדון.

דוגמאות של גולשים שפנו בנושא חוות דעת רפואית

עשו לי טיפול שורש בלי צילום לפני ובמהלך הטיפול היו כאבים וכנראה לא היה צורך בטיפול שורש בכלל ואין עכשיו דרך לתקן את זה.

האם וועדת הערר של המוסד לביטוח לאומי רשאית להורות על תשלום דמי נכות רטרואקטיביים למי שחלה ברטינופתיה סוכרתית, עם תיעוד  מלפני שנים?

שלום לגבי רשלנות רפואית בניתוח לפני כשנה בערך עברתי שני ניתוחי אף ועדיין אני סובל מנשימה וצורת האף לגמרי התעבתה אציין שאני מטופלת אצל עו"ד וקיבלתי חוות דעת רפואית שאין רשלנות למרות שהעורכת דין שלי דיברה עם הרופא שנתן לי חוות דעת , לדעתי הרופא שנתן לי חוות דעת רפואית מכיר את הרופאים שניתחו אותי ועל כן לא קיבלתי, אני מבקשת אם את יכולה לעזור לי לקבל אני רוצה לקבל חוות דעת רפואית פעם שניה אם אפשר.

החלקתי בעבודה בפגישה אצל לקוח,גבסו אותי לפני חודש ברגל שמאל.

יש לי עורכת דין על שתי תאונות עבודה ,,ואני לא מרוצה ממנה הייתי שליח בעבודה והיתה לי תאונת עבודה.

לפני כשנה עשיתי ניתוח כריתת צלקת ותפירה מחדש . הצלקת נמצאת באיזור העפעף כתוצאה מהניתוח העפעף נמשך יותר מידי כך שאיני יכולה לסגור את העין.

נסיגת חניכיים וכאבים במשך תקופות לאחר טיפול שורש אצל רופא שיניים  אשר לא עשה צילומי שיניים כלל ….לאחר הטיפול שורש התפתחה דלקת חניכיים  ומאז ועד היום אין שקט בפה.

האם את מתעסקת גם בתביעות נזיקין או רק במקרים של רשלנות רפואית בניתוח?

אני רוצה לתבוע את חברת כלל על תאונת דרכים בה הייתי הולך רגל ורכב המבוטח ע"י כלל פגע בי.

שנית אני רוצה לתבוע את אגודת הסטודנטים בשל שבר ביד ביום הספורט של העבודה.

לא הבנתי באתר האם היעוץ הראשוני הוא חינם או לא, אם כן אודה לך אם תוכלי להשיב לפנייתי אם לא, התעלמי ממנה.

האם רופא רשאי להעביר מידע אודתי למזכירה בקופת חולים ולמנהלת הסניף שלא לצורך הטיפול בי? (אין במידע כדי לסכן אותי או אחרים או להועיל) חשוב לי שהמידע ישמר בסוד וכן אם לקופה עיר מגורי אין מענה בתחום רפואי מסוים ואני פונה לסניף ב עיר אחרת לקבלת השרותים באותה עיר יכולים למנוע ממני את הטיפול או להפלות אותי באופן ברור ומכוון בשעות הקבלה משום שאינני תושבת העיר?

כאשר תיצרי קשר ותעדכני אותי באשר לתחומי המומחיות שלך אפרט יותר ככל שיהיה רלוונטי.

לסיכום אלו דוגמאות של שאלות בנושא חוות דעת רפואית ונשמח גם לשמוע מהי שאלתכם והאם נוכל לסייע לכם במקרים דומים או אחרים שארעו.

סגור לתגובות

ינו' 30 2013

רשלנות רפואית בצבא

אנו נשאלים שאלות רבות לגבי מקרי רשלנות רפואית בצבא. בארה"ב הנושא שקוף הרבה יותר ומקרים מגיעים לפרסום נרחב בכלי התקשורת.

למשל, לפני קצת יותר מחמש שנים עברו מאז כרמלו רודריגז נפטר ממחלת הסרטן בביתו בצפון מדינת ניו יורק. רודריגז מת עקב טעויות רפואיות חמורות בידיהם של רופאים צבאיים, ולצערי הרבה לא השתנה מאז.

כאשר סמל רודריגז הצטרף לחייל נחתים בשנת 1997, בדיקה גופנית הראתה מלנומה בישבנו הימני, אך הוא לא הרופא לא הודיע ​​לו על הסרטן.

ישנם מקרים רבים של רשלנות רפואית בצבא.

קחו למשל, את המקרה של סינדי וילסון. הניתוח הקיסרי שעברה היה כושל, כאשר נחתך עורק הרחם במהלך ההליך, וגרם לה לאבד כמות יוצאת דופן של דם. במהלך הניסיונות הקדחתניים לעצור את הדימום ולתקן את הנזק, שני ספוגים כירורגית נותרו בתוכה. היא מתה 12 שעות מאוחר יותר, כאשר לא זכתה להחזיק את התינוק שלה.

על פי פסק הדין, אנשי הצבא אינו יכולים לתבוע את רופאים צבאיים, או אזרחים שעבדו במתקנים צבאיים, לפיצוי כספי.

אחת סיבות לכך הן שאם חברים צבאיים הורשו לתבוע, חלקם בכוח להאמין שהמערכת תהיה מוצפת בתביעות משפטיות. יתרונות נוספים הוא שהמנהל של הוותיקים לספק טיפול לכל חיים למי שנפגע בזמן בשירות פעיל. ובכל זאת, זו נחמה קטנה כאשר לעתים קרובות זה את אותם מתקנים ואנשי מקצוע אחראים למתן הטיפול שגרם לבעיה מלכתחילה.

נכון לעכשיו, תלויים צבאיים אשר מטופלים במתקנים צבאיים יכולים לתבוע את הנזקים לפי חוק תביעות נזקים הפדרלי אם הם הקורבן, באמצעות עורכי דין רשלנות רפואית.

הבעיה של טעויות רפואיות בצבא היא מסובכת ידי מערכת הדרגה של הצבא. לעתים קרובות אנשי צבא מפחדים לדבר אם הם רואים משהו לא כשורה מתוך פחד מעונש, במיוחד אם הטעות מחויבת על ידי קצין.

דבר זה הוביל את הצבא ליישום מערכת שאפשרו דיווחים של טעויות שנעשו בעילום שם על ידי כל חבר בכרטיס גישה משותפת. התקווה היא שהצבא יכול להפחית חלק מהטעויות, הנפוץ ביותר הכוללים דלקות ופצעי לחץ.

קצת יותר מחמש שנים עברו מאז חיל הנחתים 29-בן Sgt. כרמלו רודריגז נפטר ממחלת הסרטן בביתו בצפון מדינת ניו יורק כחדשות CBS צוות התכונן לראיין אותו. רודריגז מת עקב טעויות רפואיות חמורות בידיהם של רופאים צבאיים, ולצערי הרבה לא השתנה מאז.
כאשר סמל. רודריגז הצטרף לחייל נחתים בשנת 1997, בדיקה גופנית ציינה מלנומה בישבנו הימני, אך הוא לא הודיע ​​על הסרטן. הרצה קדימה שמונה שנים. סמל. Rodriquez הוא בעיראק ושוב מדווח עור הנורמלי לאנשי צוות רפואיים, אך לא טופל. עד רודריגז ספר על האבחנה, זה היה מאוחר מדי.
הסרטן הפך מסוף. הוא מת בדצמבר 2008. נחת הצעיר כבר פרש רפואי בשל מצבו הסופני שלו, מה שמנע מבני משפחתו מקבל הטבות בהלוויה. הוא העניק לטכס צבאי להלוויה שלו, אבל המשפחה שלו הייתה צריך לשלם עבורו.
ישנם מקרים רבים של רשלנות רפואית בצבא ארה"ב. חלקם החמצות, שבטעויות נתפסו וקבועות לפני תוצאות ניזק רציניות, אבל אחרים הן יותר טרגיים.
קח, למשל, את המקרה של  TSgt. סינדי וילסון. וילסון נכנס לעבודה עם הילד הראשון שלה בפברואר 2007 והיא ילדת תינוק בריא בניתוח קיסרי בבית החולים בבסיס חיל אוויר לנגלים במפטון, וירג'יניה.
עם זאת, הניתוח הקיסרי היה כושל, עם נחתך עורק הרחם במהלך ההליך, וגרם לה לאבד את כמות יוצאת דופן של דם. במהלך הניסיונות הקדחתניים כדי לעצור את הדימום ולתקן את ניזק 2 ספוגים כירורגית נותרו בתוכה. היא תמה 12 שעות מאוחר יותר, אף פעם לא מקבלת להחזיק את התינוק שלה.
ישנם מקרים רבים מתוך דוד גרנט מרכז רפואי, הממוקם בבסיס חיל אוויר טראוויס גם כן. מספר חברים צבאיים מתו כתוצאה של "שגיאות מיותרות", לדברי חוקרים צבאיים.
אחד מהמתרגלים האחראים לשגיאות אלה הואשם ב" רשלנות רבתית "על ידי מועצת סיעוד קליפורניה. היא נכנעה רישיונה לדירקטוריון, אך התירה לו לשמור על מיקומה בפיקוח מחלקת הילדים בבסיס חיל אוויר בקליפורניה אחרת.
אולי אחד המקרים המתוקשרים ביותר של התעללות רפואית של חברים היה בצבא וולטר ריד המרכז רפואי צבאי. סיפוריהם של תנאי חיים מחפירים היו מדהימים וסבירים תרמו לזיהומים, אבל מה שפחות מתוקשר היה היה היעדר הטיפול.
חולים עם פגיעות מוח טראומטיות נדחו טיפול, או הועברו מפה ועזב לשוטט בשטח המתקן מנסה למצוא את דרכם למשרדים או פגישות, כאשר הפציעות שלהם מנעו מהם היכולת להבין איפה הצפון במפה היה. התאבדות הייתה בעיה נוספת כאשר בריאות נפש הייתה איטית או נדחה לחלוטין.
סיפוריהם של תנאים סניטריים ירודים הזנחה ומולטר ריד הובילו לסגירתו בשנת 2011 עם שירותיה עברו לבית החולים של הצי בבתסדה לשעבר, מרילנד.
רופאים הצבאיים לבין אזרחים רוב העבודה במתקנים צבאיים הם מודעים היטב לכך שהם מוגנים מנתבעים לטיפול ירוד. במקרים מסוימים, זה מה שמשך את המתרגלים לתעסוקה בתוך המערכת הצבאית כדי להתחיל עם.
כדי להוסיף חטא על פשע, Sgt. משפחתו של רודריגז ועוד רבים האחרים אין להם ברירה לטעויות הרפואיות החמורות שהביאו למוגבלות חמורות או מוות. הסיבה לכך היא שחברים צבאיים, או בני משפחותיהם במקרה של מותו של החבר, הם לא יוכלו לתבוע את הממשלה על טעויות רפואיות שבוצעו על ידי רופאים צבאיים הודות לפסיקת בית משפט עליון 1950 נקראת דוקטרינת Feres.
על פי פסק הדין, אנשי הצבא אינו יכולים לתבוע את רופאים צבאיים, או אזרחים שעבדו במתקנים צבאיים, לפיצוי כספי.
אחת סיבות לכך הן שאם חברים צבאיים הורשו לתבוע, חלקם בכוח להאמין שהמערכת תהיה מוצפת בתביעות משפטיות. יתרונות נוספים הוא שהמנהל של הוותיקים לספק טיפול לכל חיים למי שנפגע בזמן בשירות פעיל. ובכל זאת, זו נחמה קטנה כאשר לעתים קרובות זה את אותם מתקנים ואנשי מקצוע אחראים למתן הטיפול שגרם לבעיה מלכתחילה.
נכון לעכשיו, תלויים צבאיים אשר מטופלים במתקנים צבאיים יכולים לתבוע את הנזקים לפי חוק תביעות נזקים הפדרלי אם הם הקורבן של רשלנות רפואית.
חשבונות מרובים שהוכנסו לקונגרס לבטל Feres, כולל אחד בשנת 2009 נקרא על שם סמל. רודריגז, אבל כל שופל.
אפילו השופט אנטונין סקאליה סבורה כי Feres היה להתפרש באופן שגוי ושזה צריך להיות הפוך, אך עד כה לא נעשה דבר. כמה חוקרים אומרים כי חוק Feres משרת מטרה כלכלית, ולא המטרה המצוטטת לעתים קרובות במשמעת צבאית, אבל זה קשה לשים תג מחיר על חייו של אדם.
הבעיה של טעויות רפואיות בצבא היא מסובכת ידי מערכת הדרגה של הצבא. לעתים קרובות אנשי גייס מפחדים לדבר אם הם רואים משהו לא כשורה מתוך פחד מעונש, במיוחד אם הטעות מחויבת על ידי קצין.
דבר זה הוביל את הצבא ליישום מערכת שאפשרו דיווחים של טעויות שנעשו בעילום שם על ידי כל חבר בכרטיס גישה משותפת. התקווה היא שהצבא יכול להפחית חלק מהטעויות, הנפוץ ביותר הכוללים דלקות ופצעי לחץ.
כשזה מגיע לטיפול בגברים ונשים של אמריקה במדים, שמגיעים להם כל כך הרבה יותר מטיפול הרפואי הנח הם יכולים להשיג. הם להגן על חירותו של העם. זה הזמן אמריקה מגנה עליהם.

סגור לתגובות

דצמ' 24 2012

לידה ורשלנות רפואית

רשלנות רפואית הינה סיטואציה בו מוסב נזק לאדם ע"י הרופא אך מבלי שהייתה מעורבת כוונה. מקרים אלו ניתנים להוכחה אך מדובר בהליך ארוך ומיגע. סיטואציה זו נהיית קשה עוד יותר כאשר הניזוק הנו תינוק שזה עתה נולד. במקרים אלו הקשר הסיבתי בין מצב התינוק לרשלנות הרפואית אינו מובהק וקושי ההוכחה גדל. לדוגמה אם לא הומלץ להורים לעשות אולטרא סאונד, ובלידה התגלה המום, הרי שמדובר ברשלנות רפואית. כיון שחובת הרופא המטפל ליידע את ההורים העתידיים על האופציות השונות, אך ההחלטה שלהם.

תרחישים

רשלנות רפואית בלידה יכולה לנבוע מכמה תרחישים. פענוח בדיקה טרום לידתית לקוי, חוסר הפנייה לבדיקות שונות, קריאה שגויה של תוצאות הבדיקות השונות, אי התייחסות לסממנים מרתיעים, דחיית תור למועד שכבר לא רלוונטי, אי מתן ייעוץ לגבי סיום הריון, מניעת ניתוח קיסרי, התרשלות בלידת וואקום, לידת מלקחיים, חוסר יחס לדופק האישה, מעקב לקוי אחר בריאות האם הכולל לחץ דם, מתן שתן, משקל  וכדומה. הסעיפים האחרונים הנוגעים לאם רלוונטיים כיוון שהם משקפים את בריאות העובר.

פיצויים

באם נמצא שאכן הייתה רשלנות רפואית בלידה הפיצויים עשויים להגיע לסכומים מאוד גבוהים, כיוון שמדובר בתינוק שנמצא בתחילת חייו ויש צורך להקל על ההורים את איכות חייו. אומנם הוכחה שכזאת מאוד קשה ויש להתייעץ עם רופאים מומחים על מנת לקבל חוות דעת מקצועית. בתביעה שכזו על שלושת הנפשות הפועלות להצביע על נזק אישי שנגרם במהלך הלידה. על מנת לקבל את מירב הפיצויים.

חוק ההתיישנות

בגדול יש שבע שנים עד שחל חוק ההתיישנות על התביעה. אך במקרה כמו תביעה בזמן ילודה, חוק ההתיישנות מעט שונה ושבע השנים יספרו מרגע שהתינוק יחגוג שמונה עשרה שנים. על כן גם בהיותו בן עשרים וחמש עדיין הוא יוכל להגיש את התביעה. כמו כן גם ההורים יכולים לתבוע על נזקים שהוסבו להם עקב הרשלנות בלידה, עד עשרים וחמש שנה מיום הלידה. כיוון שהנושא של רשלנות רפואית בלידה מאפיין את הנישה היותר רגישה בתחום, יש הרבה תמיכה מצד הציבור על מנת לתמוך במשפחה ובמיוחד כדי למנוע מקרים חוזרים.

סגור לתגובות

דצמ' 22 2012

רשלנות רפואית ורגישות

רשלנות רפואית תקפה לגבי כל אזרח במדינת ישראל, אזרחים המדינה משלמים על ביטוח בריאות ותשלום חודשי לקופות החולים. פעם ב  קורה שחממת הביטחון נבקעת, ואנשים עלולים למצוא את עצמם נפגעים במקום שהיה אמור לשמור על שלומם, במקום שאמור היה למנוע סיבוכים. כשזה קורה מישהו צריך לתת פיצוי ומישהו צריך לקחת אחריות. קטגוריה זו נקראת רשלנות רפואית – תחום הלקוח מדיני נזיקין. רשלנות רפואית בסופו של דבר מדברת על טיפול שגוי הניתן מרופא לחולה, והיווה נזק מבלי שכלל היה הרצון לפגוע.

התייעצות

כיוון שמדובר בנושא רגיש, וכדי שלא נכתים רופא טוב בתביעה, יש צורך לעשות שתי פעולות מקדימות. האחת היא לזכור שמדובר באדם שסך הכול רוצה בטובתנו, ועשה טעות אנושית. שנית יש לבדוק היטב האם האשמה רלוונטית, האם היא נכנסת בקטגורית רשלנות רפואית. כיוון שובנו לא מבינים בהליכים רפואיים, חשוב להתייעץ או עם עורך דין שמתמחה בתחום הזה או עם רופא שמומחה בהליך הרפואי המדובר. שלב זה הינו קריטי ואין שום אפשרות להתקדם בלעדיו.

עד מרכזי

רשלנות רפואית הקשורה לתחום רפואת השיניים תצריך חוות דעת של רופא שיניים, רשלנות רפואית הנוגעת לזיהום תצריך חוות דעת של רופא המומחה לזיהומים, לכל תחום יידרש מומחה מהתחום הספציפי לו. כלי נוסף שחשוב בעת המשפט הינו התיק הרפואי. תיק רפואי מהווה בעצם תיעוד של השתלשלות העניינים ומכאן שבעצם מהווה עד מרכזי בתביעה. התיק יספק תיעוד נטרלי להשתלשלות האירועים ובכך יקל על הצורך של הרופא להיזכר בפרטים שקראו מזמן, במיוחד שמאז כבר עסק בעשרות מקרים ומטופלים אחרים.

הרופא הסביר

ה"רופא הסביר" יהווה את מדד השיפוט בשעת דיון ברשלנות רפואית. השופט ישמע את שני הצדדים ואז ייקח בחשבון מה רופא רגיל מהשורה היה עושה באותה סיטואציה. האם הוא היה נוהג כפי שנהג הרופא המואשם, או שהיה נוקט בהליכים יותר זהירים ושקולים. כל אלו יובילו אותו לתשובה האם הרופא אכן חרג מהתנהגות סבירה, בהנחה שכן, הרופא אכן יואשם ברשלנות רפואית כיוון  שהוא אינו נהג ברמת הזהירות הנדרשת ממנו.

סגור לתגובות

דצמ' 19 2012

רשלנות רפואית בהריון

הריון הנו תקופה משמחת תקופה של ציפייה וחידושים. מצד שני תקופת ההיריון מהווה גם הכנה להיות הורה מבחינת הצורך של קבלת החלטות המשפיעות על הילוד. על אישה בהריון לעבור מספר רב של בדיקות, דבר שהולך לעיתים יד ביד עם מתח וחוסר נעימות. רשלנות רפואית בהריון הנו מצב שבו אחד מאנשי סגל הרפואה המטפל באישה עשה טעות ובכך הסב נזק לעובר או לאם. לרוב ניתן לעלות על סיטואציה שכזו בזמן הלידה כאשר הילוד נולד עם פגם, אך לעיתים ניתן לעלות על הנזק כבר בשלבי ההיריון.

נזק

לעיתים הנזק הנו תוצאה של נזק טרום הריוני, (לדוגמה אי המלצת הרופאה ליטול ויטמינים או המלצה לעבור התאמה גנטית). בתקופת ההיריון, (לדוגמה אי התייחסות לסממנים לא תקינים של האישה, או אי המלצה על הפסקת הריון) או בזמן הלידה עצמה, (למשל לידת וואקום לא מקצועית). לרוב נזקים אלו היו נמנעי לו הייתה התייחסות תקינה יותר, ערנות ותפקוד איכותי של הצוות המלווה.

אחריות

אחריות צוות הרופאים המלווה את הריון האישה בעל חשיבות עליונה. הוא זה שיפנה אותה לבדיקות השונות, ימליץ לה על אורח חיים תקין, יתריע בשלבים השונים בעת ממצאים מדאיגים ויספק לה מידע מרבי על מנת שתוכל לקבל החלטה מושכלת. כל אלו גורמים לרופאים לא פעם לנקוט במשנה זהירות, דבר שגורם לעיתים לאישה לעבור בדיקות מיותרות. מקרים נפוצים בהם ניתן ליפול לתחום רשלנות רפואית בהריון הינו סכרת הריון ,רעלת הריון, פענוח בדיקות שגוי, אי המלצה על סיום הריון, אי הפניה לבדיקות והתייחסות לקויה לממצאי הבדיקות.

משתנים רבים

רשלנות רפואית בהריון  יכולה לקרות מסיבות רבות. יכול להיות חוסר ניסיון של הבודק, ציוד לא תקין וישן, טעות בסוג הבדיקה, אי הפניה לבדיקה במועד הנכון, המלצה על טיפול רפואי שלא מתאים בזמן הריון, צוות עייף אחרי משמרת ארוכה ועוד. תביעות אלו מתבצעות הרבה כיוון שיש עשרים וחמש שנה זמן להגישן. הפיצויים לרוב יהיו גבוהים במיוחד בשל עוגמת הנפש של כל הצדדים ובשל הרצון להרתיע את הצוות הרפואי לטובת מניעת מקרים נוספים.

סגור לתגובות

דצמ' 14 2012

סדר ותיעוד בדרך לתביעה

לצערנו לעיתים אנשים הולכים אל בית החולים במטרה לטפל בבעיה קטנה וחוזרים משם עם נזק גדול שלא שהיה יכול להימנע. בהנחה והנזק נגרם ע"י גורם רפואי ולא בזדון, מדובר על רשלנות רפואית. אז מה עושים שכדבר כזה קורה? על האדם הפגוע לפעול לטובת הוצאת העניין לאור וכמה שיותר מהר. צעד ראשון יהיה עורך דין מקצועי לעניין, עורך דין רשלנות רפואית. כלומר פנייה לעורך דין המתמחה בדיני נזיקין ושעבר התמחות בייצוג אנשים שעברו רשלנות רפואית.

סדר

כאשר אתם פונים לקבל עזרה אצל עורך דין רשלנות רפואי, מומלץ שמשרדו יהיה מקושר עם גופים מנישת הרפואה כגון יועצים מומחים לרפואה. מטרת עורך דין רשלנות רפואית הינה להשיג לנפגע את מירב הסכום/ הפיצוי המגיע לו בעקבות מצבו החדש שנגרם עקב הרשלנות. המלצה ראשונה שרווחת אצל כל עורך דין רשלנות רפואית הנו  לאסוף רישומים, כולל כל המסמכים והעדויות הקשורות למקרה, לאסוף פרטים אישיים ולתעד פרטים חשובים. במשך כל התהליך על התובע לשים לב לפרטים ולבקשות השונות של עורך הדין ולשמור על סדר וארגון המסמכים.

תיעוד

שלב זה דורש הרבה ארגון, סדר והתרוצצויות בלתי  נמנעות. על התובע לעשות מספר דברים במקביל. ללכת לטיפולים רפואיים הדרושים לו ולדאוג שכל הטיפולים יתועדו לטובת תיעוד הנזק, מהלך זה עוזר בשמירת תיעוד ממצאי הפגיעה. אם הנפגע יוותר על טיפול רפואי הוא יאבד הזדמנות להוכיח את אמיתות הפגיעה, דבר שיוסיף נקודות לחברת הביטוח ויעזור לה להפחית בחשיבות הנזק. מומלץ תמיד לצלם עצמאית את האזור הפגוע, חשוב להשיג את כל המסמכים שעורך הדין מצא לנכון לכלול בתיק, איכות המסמכים היא שתכריע בסופו של דבר.

מסמכים

את כל המסמכים והקבלות הקשורות להוצאות שהנזק הצריך, רצוי לשכפל ולתת עותק אחד לעורך הדין המטפל. בהנחה והאדם הוציא כספים לטובת ציוד, שירות אנושי, אך לא הצליח לקבל עליהם קבלה מסיבה זו או אחרת, עליו לפתוח רשימה מסודרת המתעדת את כל ההוצאות השונות. מי היה אותו נותן השירות, מה הוא סיפק, כמה שולם ומה היה התאריך. כל זאת יש למסור באופן מאורגן ויעיל לעורך דין המטפל.

סגור לתגובות

דצמ' 07 2012

מוות כתוצאה מרשלנות רפואית

כל מוות הוא גרוע, אך מוות מסיבה של רשלנות רפואית הוא גרוע שבעתיים, כי אדם מגיע אל מרפאה או אל בית חולים מתוך ידיעה ברורה שזה המקום שישפר את בריאותו, ויעלה אותו על דרך טובה יותר ללא כאבים או סבל. נכון שרופאים אינם קוסמים או מלאכים, ויש מצבים שידם קצרה מלהושיע, אך אם מעשיהם גורמים למוות, הרי שאין גרוע מזה.

מתי ניתן לומר כי הייתה התרשלות רפואית?

לא בכל פעם שאדם מקבל טיפול שלא מצא חן בעיניו או בעיני מי מבני משפחתו נכנס נחשב כרשלנות רפואית. גם לא בכל פעם שלא חלה הטבה במצבו הבריאותי, או שהוא אפילו הורע אפשר להגיד שהתרשלו בטיפול שניתן לו. לעיתים גופו של אדם מגיב בדרך לא טובה לטיפול מסוים, לפעמים התרופות לא עוזרות לו ויכולים לקרות עוד מצבים מסוג זה.

מצבים שנחשבים כהתרשלות רפואית הם מצבים בהם לא ניתן לאדם הטיפול הנכון בהתאם למצבו ושיקול הדעת של המטפלים היה לא סביר באותה סיטואציה, או שלא ניתנה לו תשומת הלב הראויה ולא נעשו הבדיקות שהיו צריכות להיעשות.

הוכחת הרשלנות הרפואית

לא פשוט להוכיח כי בנסיבות מסוימות הייתה התרשלות בטיפול שניתן לאדם, וזה יכול להיות כל גוף שאמור לתת טיפול רפואי: רופאים, אחיות, בתי חולים, מרפאות קופות החולים, מד"א ועוד. בכדי לתבוע בגין רשלנות רפואית, יש צורך ראשית, בחוות דעת של רופא באותו תחום שבו קרתה לכאורה הרשלנות. אם משפחה חושבת שיקירה נפטר כתוצאה מטיפול לא נכון בזמן ניתוח מעקפים, היא צריכה להביא חוות דעת של רופא שגם הוא עוסק באותו תחום של ניתוחי מעקפים.

חוות דעת רפואית

אנשים מן היישוב אינם מודעים לכל הפרטים של כל פרוצדורה רפואית, ואינם יכולים לדעת אם אכן יש מישהו שאשם במות יקירם. עליהם לפנות עם כל המכתבים, הבדיקות ותאורי הפרוצדורות הרפואיות שעבר אותו קרוב משפחה אל עורך דין, שידאג לחוותה דעת נדרשת. אם מדובר במפרנס במשפחה, הרי שהמשפחה תזכה לפיצוי שיימלא חסר זה, אך ההליך הוא בן שנתיים עד שלוש שנים.

סגור לתגובות

ספט' 23 2012

עו"ד רשלנות רפואית ענת מולסון זכתה בפיצוי של כמיליון ש"ח

שלום עו"ד ענת מולסון. ראיתי בעיתון שזכית לפני מספר ימים בפס"ד של בית משפט מחוזי בסכום של כמיליון ש"ח על אי אבחון בזמן של מחלה ראומטולגית.

שמי בריג'יט ואני גרה בעכו ולפני כשנה עברתי ניתוח לשאיבת שומן.

היועצת והרופא המנתח הבטיחו לי להגיע לתוצאה הרצויה , מבלי לדווח לי על הסיכונים וההשלכות הצפויות במידה והניתוח לא יצליח.

לצערי, הניתוח כשל ונותרתי עם שקעים ועור דליל ומכוער. לאחר הניתוח , כשהלכתי לביקורת, המנתח אמר לי ששמנתי ושלח אותי להוריד במשקל.

זה היה חודשיים לאחר הניתוח.

הסברתי לו שהבטיחו לי לחזור לעבודה לאחר ארבעה ימים ואני לא מבינה איך כעבור חודש אני סובלת מכאבי תופת ולא יכולה לתפקד ובעקבות כך איבדתי את עבודתי במשרד עורכי דין נחשב, והוא לא ידע לענות לי על זה. זה כבר היה סימן מבחינתי שנותחתי אצל קצב. והתחלתי לחפש עו"ד רשלנות רפואית וכך אגב הגעתי אליך כי שמעתי הרבה המלצות.

לאחר שלושה חודשים חזרתי שוב למנתח לביקורת, הפעם עם רגליים מנופחות ולא פרופורציונליות בנוסף לשקעים ולעור הנפול. הוא טען ששמנתי.

הסברתי לו שלא ייתכן ששמנתי כל כך הרבה תוך שלושה חודשים ואם שמנתי אז זה מעצם השכיבה במיטה במשך חודש וחצי (!) ואולי עליתי שלושה קילוגרמים.

חזרתי לאחר חצי שנה באותו המשקל שנותחתי (אני נאלצת לבצע הליכות שלוש פעמים בשבוע וגם םילאטיס פעמיים בשבוע), אך לצערי צורת הרגל המעוותת לא משתנה.

היועצת והמנתח פתאום שינו גרסתם וטענו שהעור שלי היה בעייתי מלכתחילה ולכן השקעים והעור הנפול, ולגבי הרגליים שהתנפחו – אני צריכה לעשות דיאטה.

שאלתי אל עו"ד רשלנות רפואית – איני מבינה, אני במשקל שבו נותחתי ואני צריכה לעשות דיאטה כי הרגליים התנפחו?

למה לא נאמר לי שיש מצב כזה שהשומן יתחלק באופן שיגרום לרגליים שלי להראות נפוחות?

למה לא נאמר לי מלכתחילה שיש לי עור בעייתי ושיש מצב שהניתוח לא יצליח?

הבטחון העצמי ירד.

נהרס לי הגוף.

אני לא מסתכלת במראה ומאוד מתוסכלת.

עברתי ניתוח מאוד פולשני , סבלתי ממנו חודש וחצי וכרגע נותרתי מתוסכלת וממורמרת. וזאת בלי להזכיר את כל החסכונות שהשקעתי.

אשמח לשמוע ממך מה אפשר לעשות בעניין והאם לשכור עו"ד רשלנות רפואית.

סגור לתגובות

הבא »