מרץ 01 2011

תסביב אשך- רשלנות רפואית

תושב הנגב (21) תובע מיליוני שקלים בטענה כי טיפול לקוי אשר קיבל בכמה גופים רפואיים הביא למצב איחור באבחון ובטיפול ב"תסביב אשך. איחור זה גרם, לטענתו, ל-אובדן אשך.

צעיר מהנגב בן עשרים ואחת תובע פיצויים של כ- 2.5 מיליוני שקלים מ'שרותי בריאות כללית', בית חולים 'סורוקה', 'מכבי שרותי בריאות' ו'ביקורופא'. הסיבה: לטענתו רשלנות רפואית של הנתבעים הביאה ל-איחור באבחון ובטיפול ב"תסביב אשך" שממנו סבל. איחור זה גרם בסופו של דבר לאובדנו של האשך.

בכתב התביעה שהוגש בבית משפט השלום בראשל"צ טוען הבחור כי כשהיה בן 12 התלונן במשך 3 ימים על כאבי בטן התחתונה.

ביום הראשון הוא נבדק על ידי רופא מטעם 'ביקורופא', אשר לא ביצע אבחון שיכול היה לשלול בעיה של תסביב אשך. כך היה גם כעבור יומיים, שעה שנבדק על ידי רופא מטעם 'מכבי', ומאוחר יותר כשנבדק שוב על ידי רופא מטעם 'ביקורופא', שביצע, כך על פי הנטען בכתב התביעה, אבחנה גויה וייחס את הסימפטומים לדלקת, אותה ניסה לפתור באמצעות טיפול תרופתי.

התובע הגיע ל'סורוקה' ושם, גם לאחר שאובחן כמי שסובל מתסביב אשך, הוא הוכנס לניתוח רק לאחר שבע שעות המתנה.

חוות דעת רפואית של מומחה אורולוגיה אשר צורפה לכתב התביעה קבעה כי היה כשל הן באבחון והן בטיפול. בחוות דעת זו מצוין כי איחור באבחון ובטיפול הובילו ל-אובדן אשך, פגיעה בזרע ופגיעה בפוטנציאל פוריות של הצעיר.

חוות דעת של רופא מומחה פסיכיאטר קבעה שהאיש סובל מהפרעות היסתגלות ממושכת, אשר החלה עוד בהיותו בן 12 ועד היום.

"התובע נתקל בזילזול למשמע תלונותיו. מדובר בגבר צעיר בתחילת הדרך, שנזקיו נגרמו עקב הזנחה ו-רשלנות רפואית. נגרמה לו גם פגיעת נפש בשל התבגרות בצילה של הפגיעה הקשה בגבריות ובפוריות".

הנתבעים טרם הגישו כתבי הגנה.

סגור לתגובות

התגובות סגורות.