יוני 10 2010

תביעת רשלנות רפואית נגד מכון מור, קופ"ח כללית על מום שלא התגלה בהריון

תביעת רשלנות רפואית בהריון הוגשה לבית משפט המחוזי בירושלים בעניין רשלנות בהריון שתוצאתה- ילד שנולד ללא גלגלי עיניים. מום קשה זה לא זוהה במהלך מעקב הריון. היולדת היתה במעקב ההריון באופן רצוף במסגרת קופת חולים כללית. בדיקת חלבון עוברי שביצעה הצביעה על תוצאה החורגת מהנורמה. היא ביצעה גם את כל בדיקות האולטראסאונד אליהן הופנתה אך לא הובא לידיעתה כי "סקירת המערכות" שנערכת במסגרת קופת החולים הינה מוגבלת ביותר ויש אפשרות לפנות לסקירה פרטית מורחבת יותר.

גניקולוג בכיר מבית חולים רמב"ם קבע בחוות דעת שנתן, כי מדובר במקרה של רשלנות בהריון. לטענתו, הנוהל התקין מחייב להפנות יולדת לסקירת מערכות מורחבת תוך הסבר אודות חשיבות הבדיקה וההשלכות שעשויות להיות לממצאים המחשידים שנמצאו אצלה. עוד הוא קבע כי סקירה מורחבת היתה מביאה לגילוי חסר גלגלי עיניים ואז היה ניתן להציג בפני בני הזוג את הנתונים על מנת שיקבלו החלטה לגבי המשך ההריון.

הילד, כיום בן עשר, ועם השנים מתברר כי הוא סובל מעיוורון מוחלט ומ-עיכוב התפתחותי קשה. הוא למד במוסד "אלי"ע" ארגון למען ילדים עיוורים בבאר שבע וכעת במוסד "קרן אור" מירושלים. תביעת רשלנות רפואית בהריון הוגשה כנגד הגורמים שביצעו מעקב הריון: קופ"ח כללית, מכון מור וכן הרופאים המעורבים.

סגור לתגובות

התגובות סגורות.