מרץ 14 2011

רשלנות של מקום העבודה

בי"מ מחוזי פסק יותר מ-3 מיליון ש"ח פיצויים לתושב אשקלון אשר נקבר תחת מפולת של חול בזמן שעבד במחצבה.

פסה"ד עשוי להועיל להסדרה של פעילות מחצבות שרובן ללא היתרים כדין.

המקרה ארע לפני כ-9 שנים, כשהתובע "נקבר תחת מפולת חול במחצבה במהלך עבודתו ככורה חול ומוביל והוא נפגע באופן שהוביל לאובדן פרנסתו.

התביעה הופנתה כלפי גופים שונים ובהם חברת ביטוח שביטחה את הרכב, בעלי המחצבה וכן רשויות מדינה שונות שלטענתו של הנפגע, "תרמו במחדליהן

להתרחשות תאונת עבודה במחצבה שפעלה במשך זמן רב ללא היתרים, בניגוד חוק, ומבלי שהרשויות מנעו את העניין.

התביעה הוגשה נגד ועדה מחוזית לתו"ב, ועדה לשמירה על קרקע חקלאית ושטחים במשרד הפנים וכן משרד תשתיות לאומיות.

בעלי המחצבה וכן חברת הביטוח שלה תבעו תביעת צד גימל את חברת "ביבי" שעסקה אז בהקמתו של מחלף אשדוד דרום, בתואנה כי תאונה זו התרחשה בזמן שהנפגע עבד בשליחות שלה.

לפי התביעה, תאונת עבודה זו קרתה בזמן שהתובע נהג לאתר המחצבה ועסק בפיקוח על נהג משאית במקום. אלא שאחד מקירות המחצבה קרס והתובע נסחף לפי הנטען במפולת החול. "ראשו נחבט בגלגל טרקטור שהיה במקום והוא נקבר כולו תחת ערימת החול. למזלו, הנוכחים במקום הצליחו לחלצו והוא הובל מחוסר הכרה לבית החולים".

בית המשפט קבע בפסק דינו כי מחצבה זו פועלת ללא רשיון וללא נקיטה באמצעים לשמירת הבטיחות, על אף ש-3 חודשים לפני לכן הורשעו בעליה של מחצבה זו בכרייה בלתי חוקית של חול.

מקרים נוספים שיש לאחרונה פסקי דין בהם הם רשלנות רפואית בהריון, רשלנות רפואית בניתוחים, רשלנות רפואית בלידה וגילוי מאוחר של מחלות, באופן שמוביל לנזקים קשים ובלצי הפיכים.

תביעות רשלנות מקצועית כזו או אחרת נמשכות זמן רב אך בסופו של דבר כמו שניתן לראות במקרה הנ"ל- יכולים להיפסק פיצויים גבוהים מאד.

סגור לתגובות

התגובות סגורות.