מאי 08 2011

רשלנות רפואית- עקירת שן / בעקירת שן

רשלנות רפואית- ניתוח עקירת שן (Tooth Extraction)

מטרת ניתוח עקירת שן הינה להוציא לחלוטין ממקומה שן פגועה, עקב הרס הדרגתי של שכבות השן,הדנטין ומוך השן כולל תעלות השורש. על כן בד"כ רוב המטופלים הזקוקים להליך זה סובלים בעיקר מלחץ מקומי, מחלות חניכיים חמורות, ופגיעה ברקמות השן העלולות לגרום לדלקת בכלי הדם המקומיים.

הליך הניתוח:

לאחר חיטוי יסודי והרדמה מקומית, תתבצע העקירה על ידי  אחיזה של קצה השן וטלטולו עד להוצאתה ממקומה. לאחר הוצאת השן  יופעל לחץ מקומי איטי על הרקמה על מנת לעצור את הדימום.
עקירת שן כירורגית נעשית ע"י ביצוע חתך בחניכיים מתחת לשן, והוצאת השן יחד עם הרקמה התומכת שסביבה.

סיכונים או רשלנות רפואית בניתוח עקירת שן:

למרות פשטותו היחסית של הליך טיפולי זה, ואחוזי ההצלחה הגבוהים ונפוצותו, כמו בכל הליך כירורגי, גם עקירת שן טומנת בחובה מס' סיכונים העלולים להתרחש עקב ההליך הרפואי כדימום- בעיקר באזור הטיפול כתוצאה מטראומה מקומית, או התפשטות של זיהום אזור רקמות הניתוח לאזורים אחרים. במקרים בהם בוצע מחדל רשלני בהליך הניתוחי, עלולים להתרחש עקב כך נזקים שונים:

א.פגיעה עצבית בתעלת העצב- פגיעה נדירה העלולה לגרום לאובדן חלקי או מלא של חוש הטעם

ב.נפיחות מקומית- בשל הטראומה המקומית לרקמה.

ג. חדירה לסינוסים- כאשר פיסת שן ניתקת ועוברת אל חלל הסינוס המקסילרי.

פסק דין רשלנות רפואית בניתוח עקירת שן:

התובע הגיע למרפאת השיניים של הנתבע לשם ביצוע עקירת שן בינה , בה במהלך ההליך לתובע הוזרק חומר הרדמה. לאחר סיום ההליך התובע הגיב לחומרי ההרדמה ע"י נפילה ושבירת שיניו הקדמיות. התובע טען לקיומה של רשלנות רפואית של הגורם המטפל בהליך הרפואי. בית המשפט פסק כי אכן בוצע מחדל רשלני וגם נזק נדיר מעין זה נמצא תחת גדר חובת הזהירות הדרושה של הגורם המטפל. לתובע נפסקו פיצויים בסך של כ60,000 ₪.

במקרים כאלו ואחרים, בהם בוצע מחדל רשלני כלשהוא למטופל עקב ההליך הרפואי, ניתן יהיה לתבוע פיצויים בגין הסיבוכים או הנזקים שנגרמו לפציינט בגין עוולת רשלנות רפואית של הגורם המטפל או האחראי.

לשאלות נוספות בנושא רשלנות רפואית בניתוח עקירת שן ניתן לפנות לעו"ד ענת מולסון 0524787850

סגור לתגובות

התגובות סגורות.