נוב' 08 2010

רשלנות רפואית- כירורגיה /ניתוחים

רשלנות רפואית כירורגיה היא נושא מורכב למדי.

כירורגיה היא תת מקצוע ברפואה שעוסק בריפוי של מחלות, פגיעות ובעיות רפואיות אחרות באמצעות ניתוח פולשני בגופו של החולה.

מקרי רשלנות רפואית כירורגיה / ניתוחים

מקרי רשלנות רפואית בכירורגיה הם למעשה חלק ניכר מהם רשלנות בניתוח.

עילות תביעה בגין רשלנות כירורגיה / ניתוחים

• אבחון שגוי, אבחון מאוחר, היעדר אבחון של הבעיה שבגינה נזקק החולה לניתוח

• אי לקיחת אנמנזה מפורטת הכוללת גיל, מין, מצב בריאותי (מחלות רקע שונות יכולות לסכן את החולה בזמן הניתוח וצריך להיערך לכך בהתאם), טיפול תרופתי (ישנן תרופות שיכולות לסבך את מהלך הניתוח והמנתח חייב לדעת שהמטופל לוקח אותם לדוגמא מדללי דם, או קלונידין), ועוד.

• מעשים ומחדלים רשלניים שהיו יכולים להוביל לחוסר טיפול, השהייתו, או החלטה על ביצוע הליך רפואי בלתי מתאים שיכלו לגרום לתובע נזק גופני או להחמיר את מצבו.

• היעדר הסכמה מדעת

• אי הפניה לביצוע הבדיקות הרפואיות הנדרשות לפני ביצוע ניתוח לדוגמא, בדיקות דם, שתן, אק"ג, בדיקות הדמיה ועוד

• אי ביצוע מעקב רפואי אחר התאוששות החולה ותוצאות הבדיקות הרפואיות

• רשלנות במתן תרופות מבחינת סוג ומינון ומבלי לוודא את רגישות המטופל לתרופות

• ביצוע הפרוצדורה הרפואית בחוסר מיומנות ובחוסר מקצועיות תוך הפרת חובת הזהירות וסטייה מאמות המידה שנקבעו במבחן הרופא הסביר

פסקי דין רשלנות רפואית כירורגיה / ניתוחים

התובעת נותחה בבית החולים הדסה עין כרם לשם הסרת הטחול, בגלל מחלת הלופוס (זאבת) שממנה סבלה. הניתוח תוכנן לעשות בגישה לפרס קופית, כאשר באופן זה אמור הטחול להיות מנותק מסביבתו ולהיות מוכנס לשקית ניילון המוחדרת לתוך הגוף. מכיוון שלא ניתן להוציא את הטחול מהחתכים הקצרים בבטן, הוא נכתש לחתיכות. בניתוח שבוצע בדנן, במהלך כתישת הטחול, בעוד הטחול נמצא בשקית, נקרעה השקית וחלקי הטחול התפזרו בחלל הבטן. לאור הסיבוך הופסק הניתוח בצורה שבה בוצע והחל ביצוע הניתוח בצורה אחרת לשם איסוף חלקי הטחול. חמישה ימים לאחר הניתוח שוחררה התובעת מבית החולים. בלילה של יום השחרור שבה התובעת למיון של בית החולים הדסה ואושפזה ליומיים נוספים בגלל כאבי הבטן. במכתב השחרור לא אוזכרה עובדת שחרורה מאשפוז ואשפוזה מחדש וכן אף אחד מהסיבוכים שהתרחשו במהלך הניתוח. למחרת יום שחרורה שבה התובעת לחדר המיון של בית החולים ביקור חולים והתלוננה על דימום וגינאלי.בבדיקה שנערכה נתגלתה רגישות דיפוזית בבטנה והתובעת שוחררה הביתה. ארבעה ימים אחר כך שבה לחדר המיון של בית החולים ביקור חולים, כאשר אובחן שהיא סובלת מזיהום תוך בטני, התובעת נותחה, והתגלה שכתוצאה מנקבים במעי הדק שלה התגלו זיהום ומוגלה בכמות רבה. בית המשפט קבע שהמנתח פרופ' שילוני גרם לתובעת נזק ראייתי, שהפריע לה להוכיח את טענותיה. בית המשפט פסק לטובת התובע סך של 520,000 ₪.

לשאלות בנושא רשלנות רפואית כירורגיה /ניתוחים/ בניתוחים, ניתן ליצור קשר עם עו"ד ענת מולסון 0524787850

סגור לתגובות

התגובות סגורות.