יוני 13 2010

רשלנות רפואית בניתוח פלסטי להגדלת חזה

רשלנות רפואית בניתוח פלסטי להגדלת חזה

החזה נתפס במשך שנים רבות כחלק בלתי נפרד מהוויה הנשית. בין אם בהקשר של האמהות וההנקה ובין אם בהקשר למיניות. נשים רבות בעולם המערבי אינן מרוצות מהחזה שלהן. אם בעבר נשים היו נוהגות לרפד את החזיה על מנת לשוות לחזה מראה גדול יותר, היום נשים רבות כבר רצות אל הכירורג הכוכב התורן. כמו כן, אם בעבר לא היה הרבה מה לעשות כאשר החזה נפל אחרי לידה, היום שוב נשים רבות רצות אל המרפאה בשביל שהחזה שלהן יראה שוב כמו של נערה בת עשרה. ההבדל העיקרי בין ניתוחים אלו וניתוחים אחרים, הוא שחלק גדול מהניתוחים הפלסטיים בחזה אינם נעשים מסיבות רפואיות דחופות, אלא בעיקר ממניעים פסיכולוגיים, ומרצון לעמוד בסטנדרטים המודרניים של עולם היופי. בתחום זה שבו המטופלת פונה למנתח אליה להוכיח רשלנות רפואית ממשית בטיפול עצמו ובתוצאה שמותירה את המטופלת עם נזק ממשי. כלומר אם החזה קצת שפיצי יותר ממה שנראה בתמונת ההדמייה עובדה זו לא תזכה אתכן בפיצוי, אלא אם כן תוכיחו למשל שהוא הרס את קריירת הדוגמנות המצליחה שלכן.

מקרי רשלנות רפואית בניתוח פלסטי בחזה

רשלנות בניתוחים פלסטיים יכולה לגרום לצלקות עבות ומכוערות, צלקות במקומות אחרים מהמבוקש, מידות שונות מהמידות המבוקשות, ועוד. כמו כן, על המנתח המבצע את ניתוח הזה לוודא שאתם מסכימים לניתוח ולתת לכם את כל המידע הדרוש על הניתוח, על תוצאותיו, על הטיפול אחריו, ועל הסיכונים הכרורים בו.

עילות רשלנות רפואית בניתוח פלסטי בחזה

• אי לקיחת אנמנזה מפורטת מהמטופל/ת לדוגמא, גיל (ביצוע ניתוחי שדיים אצל קטינות עשוי להיות בעייתי משום שהן עדיין בתקופת התבגרות), מחלות שמעמידות את המטופל/ת בקבוצת סיכון, או רקע נפשי. רשלנות ייחודית לתחום זה היא כאשר הרופא מתעלם מסימנים למשבר נפשי או מחלה נפשית שרק בגינם הוא מעוניין לעבור את הניתוח.

• התעלמות מהסיכונים הכרוכים בבקשתה של מטופלת, כאשר גודל החזה בו היא מעוניינת מעמיד אותה בפני סיכונים בריאותיים כגון כאבי גב.

• מעשים ומחדלים רשלניים שהחמירו את מצבו הרפואי של המטופלת או גרמו לה לנזק גופני. לדוגמא צלקות כתוצאה מניתוח הגדלה/הקטנת חזה כושל.

• אי עמידה בדרישת ההסכמה מדעת.

• ביצוע ההליך הרפואי בחוסר מיומנות ומקצועיות תוך הפרת חובת הזהירות וסטיית מאמות המידה הנגזרות ממבחן הרופא הסביר.

• אי קיום מעקב אחר מצבה הרפואי של המטופלת.

• מתן תרופות שאינן מתאימות מבחינת סוג, מינון, ומבלי לבדוק את רגישות המטופל לתכשיר.

• סיבוכים בהרדמה

פסק דין- פסקי דין- רשלנות רפואית בניתוח להגדלת חזה

ת"א (י-ם) 14901/01 מ' ל' נ' ד"ר מנצור- התובעת ביקשה לעבור ניתוח פלסטי בשדיה. היא עברה אצל המנתח ארבעה ניתוחים בארבע שנים, ובעת הגשת התביעה היא נזקקה לניתוח חמישי על מנת לתקן את התוצאה של ארבעת הניתוחים הקודמים. לאחר הניתוח הראשון בו הושתלו שתלים בגופה של התובעת, היא נדרשה לעבור ניתוח מתקן. התובעת טענה שאינה מרוצה מהגודל של שדיה וביקשה להגדילם עוד יותר בניתוח שלישי. התובעת הפצירה במנתח כי יבצע את הניתוח, ולאחר תחנוניה החליף המנתח את השתלים בניתוח שלישי לשתלים גדולים עוד יותר. כעבור מספר חודשים נדרשה התובעת לעבור ניתוח רביעי נוסף לתיקון. לטענתה השדיים שלאחר הניתוח יצאו לא סמטריים, מצולקים ומכוערים. בית המשפט קבע שהמנתח התרשל בכך שבטופס ההסכמה לביצוע הניתוח לא כלל את הסיכונים שיכלו להתרחש כתוצאה מניתוח הגדלת החזה ובכללם צורך בניתוח נוסף. ביהמ"ש פסק לתובעת פיצויים בסך 385,000 ₪.

לשאלות בנושא רשלנות רפואית בניתוחים להגדלת חזה, ניתן ליצור קשר עם עו"ד ענת מולסון 0524787850

סגור לתגובות

התגובות סגורות.