מרץ 01 2010

רשלנות רפואית במיון / בחדר מיון

הרבה מאד תביעות רשלנות רפואית, נוגעות לטעיות או טיפול רשלני בחדרי מיון בישראל.

אם טעו הרופאים ושיחררו את המטופל לפני הזמן, הדבר עלול לגרום לתוצאות קשות, לכן חשוב להבין מדוע משחררים אתכם, ואם התבצעו כל הבדיקות הנדרשות.

"חדר המיון הוא המקום המסוכן ביותר בבית החולים", אומר ד"ר ג'ק סולרו, מנהל המחלקה לרפואה דחופה בבית החולים לגליל המערבי נהריה. "כאן צריך להחליט אם אדם צריך להישאר בבית החולים, ולא תמיד יש די זמן, עזרים ומכשירים כדי לעשות זאת".

הרופא המטפל הוא לא תמיד מומחה לבעיה הספציפית שעליה התלוננתם. אדם שמגיע לחדר מיון יכול לקבל טיפול ראשוני מפנימאי, והרופא המומחה ייכנס לתמונה רק אם הטיפול נכשל. חדר מיון.

שאלו את המטפל מהו ניסיונו, בכמה מקרים דומים כבר טיפל ואם בכוונתו להתייעץ עם רופא בכיר.

אם מבקשים לשחרר אתכם מהמיון, אתם אמורים לקבל הסבר כפול, מהרופא ומהאחות, על תוצאות הבדיקות ועל המשך הטיפול הרצוי. ודאו שהבנתם את הבעיה, את לוחות הזמנים להמשך הטיפול, מתי עליכם לפנות לרופא המשפחה, ומהו הטיפול התרופתי שאתם זקוקים לו.

אם אתם מרגישים ששחרורכם מבית החולים עשוי להיות מוטעה, בקשו מהרופא שיסביר שוב את המניעים להחלטתו. עדיין יש לכם ספקות? זכותכם להזמין (על חשבונכם) רופא שיחווה דעה נוספת בחדר המיון.

לדברי ד"ר סולרו, רבים מהיוצאים מחדר המיון כבר מרגישים טוב יותר ולכן אינם ממשיכים את הטיפול שנקבע להם. מקצתם חוזרים לאחר כמה ימים עם אותה הבעיה, ומאושפזים. "החולה לא יוצא בהכרח בריא מהמיון" הוא אומר, "לפעמים לא מצליחים לאבחן את הבעיה, או ששולחים את המטופל הלאה לגורם מטפל אחר".

גם אם כתוב שתוצאות הבדיקות בחדר המיון תקינות, חשוב ללכת איתן לרופא המשפחה. הוא מכיר אתכם טוב מכולם, וחשוב שיהיה מודע למה שקורה ויידע להפנות אתכם הלאה.

הסטטיסטיקה מראה כי הסיכוי להיפגע עקב טעות בחדר המיון גדל במהלך סוף השבוע, בשעה שבבית החולים נמצאים פחות מומחים. בשבתות גם חשוב לשאול מי יוכל להמשיך ולייעץ לכם לאחר השחרור מהמיון, והיכן תוכלו לקבל תרופות.

לשאלות בנושא תביעת רשלנות רפואית בחדר מיון, ניתן ליצור קשר עם עו"ד ענת מולסון בטלפון 0524787850 או במייל: legal1@bezeqint.net

סגור לתגובות

התגובות סגורות.