מרץ 01 2010

רשלנות רפואית- אלרגיה

רשימת תיוג – רשימת אלגוריתמית של פעולות שיש לבצע בסביבה קליני נתון (למשל, תמיכה אקוטי לב החיים [ACLs] פרוטוקולים לטיפול דום לב), כדי להבטיח, לא מאטר כמה פעמים המבוצעת על ידי רופא מסוים, שום צעד יישכח. אנלוגיה לעיתים קרובות נעשה כדי הכנת הטיסה בתעופה, כמו טייסים אוויר פקחי בצע מראש ההמראה רשימות לא משנה כמה פעמים הם ביצעו את המשימות מעורב.

החלטת מערכת תמיכה קלינית (CDSS) – כל מערכת שנועדה לשפר את ביצוע ההחלטה קליניים הקשורים תהליכי אבחון או טיפול של טיפול. CDSSs ובכך כתובת פעילויות החל מבחר של תרופות למשל (, הבחירה אנטיביוטי אופטימלי נתון microbiologic נתונים ספציפיים [1]) או בדיקות אבחון (2) לתמוך מפורט עבור המינון האופטימלי סמים (3,4) ותמיכה לפתרון דילמות אבחון. (5)

מובנה טופסי הזמנה אנטיביוטיקה (6) מהווים דוגמה נפוצה של נייר מבוססי CDSSs. למרות מערכות כאלה הן עדיין נתקל בדרך כלל, אנשים רבים משווים CDSSs עם מערכות ממוחשבות שבהם אלגוריתמים תוכנה ליצירת החולה-המלצות ספציפיות על ידי התאמת מאפיינים, כגון גיל, תפקוד כליות, ההיסטוריה או אלרגיה, עם כללים בסיס ידע ממוחשב.

ההבחנה בין תמיכה ההחלטה ותזכורות פשוט יכול להיות ברור, אבל בדרך כלל מערכות תזכורת כלולים תמיכה ההחלטה אם הם כרוכים למטופל מידע ספציפי. לדוגמה, תזכורת גנריות (למשל, "האם לקבל ההיסטוריה אלרגיה?") לא ייחשב תומך החלטה, אבל אזהרה (למשל, "זו החולה אלרגי קודאין.") שמופיע בעת הזנת כדי קודאין יהיה.

1. אוונס RS, Pestotnik SL, Classen DC, et al. מחשב בסיוע תוכנית ניהול עבור אנטיביוטיקה antiinfective סוכנים אחרים. N Engl J Med. 1998; 338:232-238.

[ללכת PubMed]

2. Harpole LH, Khorasani R, Fiskio J, קופרמן GJ, ד"ו בייטס. ראיות אוטומטי מבוסס בביקורת של הזמנות radiographs בטן: השפעה על ניצול נאות. J Am Med Inform Assoc. 1997; 4:511-521.

[ללכת PubMed]

3. וולטון RT, הארווי דואר, Dovey S, Freemantle עצות נ ממוחשבת על מינון התרופה כדי לשפר את מרשם בפועל. Cochrane Database Syst האב 2001: CD002894.

[ללכת PubMed]

4. Chertow GM, Lee J, קופרמן GJ, et al. תרופה מונחית המינון עבור חולים מאושפזים עם אי ספיקת כליות. JAMA. 2001; 286:2839-2844.

[ללכת PubMed]

5. פרידמן CP, אלשטיין AS, וולף FM, et al. שיפור האבחון הנמקה קלינאים 'על ידי מחשב מבוסס-התייעצות: מחקר multisite של 2 מערכות. JAMA. 1999; 282:1851-1856.

[ללכת PubMed]

6. Avorn J, Soumerai SB, טיילור W, Wessels MR, Janousek J, ויינר מ הפחתת מינון שגוי אנטיביוטיקה דרך טופס מובנה כדי חינוכית. Arch Intern Med. 1988; 148:1720-1724.

[ללכת PubMed]

סגור התקשר – אירוע או מצב זה לא להפיק פציעה החולה, אבל רק בגלל סיכוי. זה המזל הטוב עשוי לשקף חוסן של המטופל (למשל, חולה עם אלרגיה לפניצילין מקבל פניצילין, אבל אין תגובה) או מקרי, התערבות בזמן (למשל, אחות יקרה להבין כי רופא כתב צו בתרשים טועה) . אירועים כאלה גם שכונו "ליד מתגעגע" תקריות.

Competency – לאחר הידע הנדרש או היכולת הטכנית לבצע הליך נתון בגבולות ושיעורי הצלחה לכישלון ייחשב בקנה אחד עם טיפול מקובל.

מדע המורכבות (או תורת המורכבות) – מספק גישה להבנת ההתנהגות של מערכות שאינם התערוכה-ליניארית דינמיקה, או את הדרכים בהן כמה מערכות מסתגלות לייצר התנהגות רומן לא צפוי מן המאפיינים של רכיבים בודדים שלהם. התנהגויות כאלה לצוץ כתוצאה של אינטראקציה בין סוכנים ברמה המקומית במערכת מורכבת בין מערכת וסביבתו. (1,2)

בהתחלה, זה אולי נשמע לא נבדל המערכות "חשיבה" בדרך כלל נתקל בספרות בטיחות החולה. יש אנשים כנראה להשתמש במונחים אלה רופף ולפעמים לסירוגין, אבל חשוב תורת הסיבוכיות שונה ממערכות חשיבה וההדגשה של האינטראקציה בין מערכות מקומיות הסביבה שלהם (כגון מערכת יותר שבו נתון בית החולים או למרפאה פועלת). זה לעתים קרובות מפתה להתעלם הסביבה כמו גדול לשינוי ולכן מחוץ לתחום של שיפור איכות או בטיחות החולה לפעילות. על פי תיאוריית המורכבות, עם זאת, התנהגות בתוך בית חולים או מרפאה (למשל, אי ציות מנחה לאומי בפועל) יכולה לעתים להיות מובן רק על ידי זיהוי אינטראקציה בין תכונות מקומיות וגורמים סביבתיים.

תכונה נוספת של תורת הסיבוכיות המפתח הוא הדגש על השגת הבנה עמוקה של הבעיה נתון לפני העוסקים המאמצים לשנות בפועל. לדוגמה, במקום פשוט המזהים ספקי התנהגות נכשל לציית להנחיה כמה היעד ולאחר מכן ליישום "מהמדף" אמצעי להשגת שינוי בהתנהגות (למשל, תמריץ כספי), תורת המורכבות לזהות מה כרגע פועל היטב בתוך נתון בפועל לבין עמדות או מבנים לספק את הבסיס עבור מה עובד היטב. תהליך זה עשוי לחשוף ואז אינטראקציה שלילית חשוב בין הערכים והתפיסות המקומיות על המנחה הלאומי. אסטרטגיה יעילה יותר לשנות לאחר מכן מופיעים בה המנחה הלאומי מותאמת להגדרת המקומי. גישה חלופית של ניסיון לכפות שינוי התנהגותי יכול להוביל לשיפור או לא, יותר גרוע, אפקטים בטחונות סוטה. תופעה זו מוכרת בוודאי כאשר מערכת מורכבת אדפטיבית השאלה היא המערכת האקולוגית; תורת המורכבות חסיד כי אנו רואים מערכות בריאות מבעד לעדשה דומה ולא ממהרים לשנות אסטרטגיות, אולם סביר שהם נראים. ההפניות להלן שתי דוגמאות קונקרטיות כדי לספק בשר את הרעיונות של תורת הסיבוכיות ואת להבחין בינה לבין תיאוריות חשובות אחרות של התנהגות ארגונית. (1,2)

1. Rhydderch ז, אלווין G, מרשל ז, חרול ר תיאוריה ארגונית לשנות את השימוש בפועל באינדיקטורים בכלל. הדברים סף בריאות הציבור. 2004; 13:213-217.

[ללכת PubMed]

2. Plsek PE, וילסון ט מורכבות, מנהיגות, ניהול ארגוני הבריאות. BMJ. 2001; 323:746-749.

[ללכת PubMed]

אישור הטיה – מתייחס לנטייה להתמקד ראיה התומכת השערה עבודה, כגון אבחון ברפואה קלינית, במקום לחפש ראיות לכך או מפריך את זה מספק תמיכה גדולה יותר לאבחנה אלטרנטיבה. (1,2) נניח ל 65 בן אדם זקן עם היסטוריה של העבר אנגינה מציג למחלקת חירום עם התפרצות חריפה של קוצר נשימה. הרופא מיד רואה את האפשרות של איסכמיה לבבית, כך שואל את המטופל אם הוא חווה כל כאב בחזה. המטופל עונה בחיוב. כי הרופא רואה את התשובה הזו כפי המאשר אבחנה העבודה שלו, הוא לא שואל אם כאבים בחזה היה אדרי בטבע, אשר תפחית את הסבירות של תסמונת כלילית חריפה להגדיל את הסבירות של תסחיף ריאתי (אבחנה חלופה סבירה קוצר חריפה נשימה מלווה כאבים בחזה). הרופא ואז צווי א.ק. ג ו troponin לב. האק"ג מראה שינויים ST ספציפי ואת troponin מחזירה מוגבה מעט.

כמובן, להורות על א.ק. ג, בדיקות אנזימים של הלב הוא המתאים לעבוד-up של קוצר נשימה חריף, במיוחד כאשר הוא מלווה כאבים בחזה וב חולה עם אנגינה ידוע. הבעיה היא בדיקות אלה עלולה להטעות, שכן התוצאות החיוביות עולות בקנה אחד לא רק עם תסמונת כלילית חריפה, אלא גם עם תסחיף ריאתי. כדי למנוע אישור במקרה זה, הרופא עשוי לקבל כוס דם עורקי או D-רמת דימר. תוצאות עבור חריגה או של המבחנים האלה יהיה יחסית סביר להתרחש מטופל עם תסמונת כלילית חריפה (אלא אם כן מסובך בגלל בצקת ריאות), אבל עלול להיווצר עם תסחיף ריאתי. תוצאות אלה יכולה להיות המעקב על ידי בדיקה ישירה יותר עבור תסחיף ריאתי (למשל, עם בצורת סליל בורגי סריקת CT של החזה), ואילו תוצאות נורמלי תאפשר למטפל להמשיך בביטחון רב יותר בהמשך הדרך של החוקרת וניהול איסכמיה לבבית.

זה Vignette הוצג כאילו היו חיפשו מידע ברצף. במקרים רבים, במיוחד ברפואה אכפת חריפה, לרופאים יש תוצאות מבחנים רבים ביד כשהם נפגשים לראשונה, מטופל. את התוצאות של הבדיקות הללו לעתים קרובות לא מציעים כל אותה אבחנה. להדגיש את ערעורו של תוצאות הבדיקה confirmatory והתעלם אלה nonconfirmatory זה ממזער את זה דיסוננס קוגניטיבי. (3)

מלכודת קוגניטיבי בנושא שעלולות להתלוות הטיית אישור מתחם האפשרות של טעות היא "הטיית עיגון", הנטייה מקל עם הופעות אחד של הראשון, אפילו מול ראיות disconfirming משמעותי.

1. Croskerry פ חשיבותה של טעויות באבחון קוגניטיבי ואסטרטגיות כדי למזער אותם. Acad Med. 2003; 78:775-780.

[ללכת PubMed]

2. Redelmeier התובע. שיפור הטיפול בחולים. הפסיכולוגיה הקוגניטיבית של אבחנות לפספס. Ann Intern Med. 2005; 142:115-120.

[ללכת PubMed]

3. פינס JM. פרופילים ב בטיחות החולה: הטיית האישור ברפואת חירום. Acad Emerg Med. 2006; 13:90-94.

[ללכת PubMed]

רופא ממוחשבות צו הכניסה או ממוחשבות ספק צו הכניסה (CPOE) – מתייחס למחשב מערכת מבוססת של הזמנת תרופות ובדיקות לעתים קרובות אחרות. רופאים (או ספקים אחרים) ישירות הזנת הזמנות למערכת המחשב כי יכול להיות רמות שונות של תחכום. יסוד CPOE מבטיח סטנדרטית, קריא, צווי מוחלט, ובכך מפחית טעויות בעיקר בשל כתב יד גרוע וקיצורים משמעי. כמעט כל מערכות CPOE מציע כמה יכולות נוספות, אשר נופלות תחת הכותרת הכללית של קלינית החלטת התמיכה של מערכות (CDSS). תכונות אופייניות CDSS הציע לערב את ערכי ברירת מחדל עבור מינון התרופה, מסלולים של הממשל, או תדר. CDSSs מתוחכם יותר יכול לבצע בדיקות אלרגיה התרופה (למשל, צווי המשתמש ceftriaxone ו אזהרה מהבהב כי לחולה יש אלרגיה מתועד פניצילין), תרופות בדיקות המעבדה ערך (למשל ליזום כדי gentamicin ומבקש את המערכת כדי להודיע לך על המטופל creatinine לאחרונה), סמים בדיקות סמים אינטראקציה, וכן הלאה. ברמה הגבוהה ביותר של תחכום, CDSS מונע לא רק טעויות של הוועדה (למשל, הזמנת תרופות במינון מוגזם או בהגדרה של אלרגיה חמורה), אלא גם של הזנחה. (לדוגמה, התראה עשויה להופיע כגון הפרין, "יש לך הורה; היית רוצה להזמין PTT ב 6 שעות?" או, אפילו יותר מתוחכם: "הקבלה היא אבחנה שבר ירך; היית רוצה כדי DVT הפרין טיפול מונע? ")

צוות ניהול משאבים – צוות ניהול משאב (CRM), המכונה גם ניהול המשאבים משבר בהקשרים מסוימים (לדוגמה, הרדמה), כוללת מגוון של גישות קבוצות אימון לתפקד הקבוצות, ולא כמו אוסף של יחידים. שפותחה במקור בתעופה, CRM, מדגיש את התפקיד של "הגורם האנושי", את ההשפעות של עייפות, או שגיאות תפיסתיות צפוי מראש (כגון צגים הבנה מוטעית או הוראות mishearing), כמו גם את השפעתם של סגנונות ניהול ותרבויות שונות ארגונית גבוהה מתח, בסביבות סיכון גבוהה.

אימון CRM מפתחת מיומנויות תקשורת, מטפח סביבה מלוכדת יותר בין חברי הצוות, ויוצרת אווירה שבה אנשי ג 'וניור תרגיש חופשי לדבר כאשר הם חושבים שמשהו אינו כשורה. חלק מהתוכניות CRM להדגיש החינוך על ההגדרות שבו מתרחשות שגיאות ההיבטים של החלטת הצוות עושה התורמת "לכידה" שגיאות לפני שהם לגרום נזק. תוכניות אחרות עשויות לספק ידיים יותר ב-אימונים מעורבים תרחישי משבר מדומה ואחריו הפעלות תחקיר שבו המשתתפים להעריך את עצמם ואחרים "התנהגות.

תקריות קריטי – מונח שהתפרסם בזכות מחקר קלאסי על ידי גורמי אנוש, קופר (1) של "תקלות ההרדמה," כי המונח שטבע היתה הראשונה הייתה בשנת 1950. קופר ועמיתיו הביא את הטכניקה של ניתוח אירוע קריטי לקהל רחב בתחום הבריאות אך בעקבות ההגדרה של יוצרם של הטכניקה. (2) הם מוגדרים אירועים קריטיים כמו המופעים כי הם "משמעותי או מרכזי, באופן רצוי או דרך רצויה, "אף קופר ועמיתיו (ואחרים ביותר מאז) בחרה להתמקד האירועים שהיו פוטנציאל לתוצאות בלתי רצויות. הגדרה זו על ידי עצמו משדר קטן מה "משמעותי או מרכזי" מתכוון? מובן ביותר בהקשר של סוג זה של החקירה כדלקמן, אשר מאוד בסגנון של הגורם ניתוח שורש. לפיכך, "משמעותי או מכריע" פירושו שיש פוטנציאל משמעותי עבור נזק (או נזק ממשי), אלא גם כי האירוע הוא בעל פוטנציאל לחשוף סכנות חשוב בארגון. שיחות במובנים רבים, זה הרוח של הביטוי בחוגים שיפור איכות, "כל פגם הוא אוצר." (3) במילים אחרות, האירועים הללו, אם קרוב או אסונות שבהם התרחשה פגיעה משמעותית, לספק הזדמנויות כדאי ללמוד על גורמים פרטיים ארגונית שניתן לתקנה כדי למנוע מקרים דומים בעתיד.

1. קופר JB, Newbower RS, לונג תקליטור, McPeek הרדמה למנוע תקלות ב: מחקר על הגורם האנושי. הרדמה. 1978; 49:399-406.

[ללכת PubMed]

2. פלאנגן JC. הטכניקה אירוע קריטי. Psychol בול. 1954; 51:327-358.

[ללכת PubMed]

3. ג 'יימס לפנה"ס. כל פגם אוצר: ללמוד מן תופעות הלוואי בבתי חולים. Med J Aust. 1997; 166:484-487.

[ללכת PubMed]

סגור לתגובות

התגובות סגורות.