מרץ 01 2010

רשלנות רופא משפחה

ממה צריך להיזהר? למפגשים עם רופא המשפחה, ובייחוד לשאלות שתישאלו עליהן, חשיבות עליונה. רוב התאונות הרפואיות הן תוצאה של טיפול תרופתי שגוי. בעיות נוספות עלולות לצוץ כשנשלחים לבדיקות: בדיקות מיותרות עלולות להכאיב ולסכן אחרים (למשל אם כרוכה בהן חשיפה לקרינה) שלא לצורך. בדיקות שלא נערכות בזמן (משום שהמערכת דורשת מרופאים "לחסוך" או בשל רשלנות עלולות לפגוע בבריאותכם.

חשוב תמיד להבין מהי מהות הטיפול ולהיות מעורב בתהליך קבלת ההחלטות. אם אתם חולקים על דעתו של הרופא, עליו להתחשב גם בדעתכם. אם נקלעתם למצב שבו אינכם יכולים להתמודד לבד ולקבל החלטות – בקשו מחבר או מקרוב משפחה להיכנס לחדר ולעזור לכם – זו זכותכם על פי חוק.

בשעה שאתם מופנים לייעוץ מומחה, ודאו שהבנתם מדוע ומהי מידת הדחיפות. כשאתם נשלחים לבדיקות, חשוב שתבינו מה מטרתן. אם ביקשתם להישלח לבדיקה מסוימת והרופא חושב שאין בה צורך, אל תסתפקו בתשובה בסגנון "לא צריך". על הרופא להסביר מדוע הבדיקה לא נחוצה

בעת נתינת המרשם, הרופא צריך להסביר לכם על מטרת התרופה, מינונה, תופעות הלוואי שלה (ומה לעשות במקרה שהן מופיעות), וגם להסביר מה יקרה אם לא תבצעו את הוראותיו או תפסיקו את נטילת התרופה לפני המועד שרשם. אם רוצים להפסיק נטילת תרופה כלשהי, צריך להתייעץ עם הרופא – בייחוד אם כתב במפורש כי אין להפסיק את הטיפול באמצע. יותר מכך, גם אם יש תופעות לוואי, אסור להפסיק את נטילת התרופה לפני שמתייעצים עם רופא".

במקרים בהם רופא משפחה לא נהג כמצופה מ"רופא סביר"

לשלאלות בנושא הגשת תביעת רשלנות רפואית נגד רופא משפחה, ניתן ליצור קשר עם עו"ד ענת מולסון 0524787850 או במייל: legal1@bezeqint.net

סגור לתגובות

התגובות סגורות.