מרץ 01 2010

רשלנות בלידה – רשלנות רפואית בלידה

הרבה מאד תביעות רשלנות רפואית, נוגעות לנושא רשלנות בלידה. בעיקר לאור העובדה כי ישנן קרוב למאה וחמישים אלף לידות כל שנה בישראל.

ממה צריך להיזהר? רוב תביעות הרשלנות נגד רופאים מוגשות בתחום המיילדות. ד"ר יוסי טובבין, מנהל חדר לידה בבית החולים "אסף הרופא", סבור שחלק מהבעיה טמון ביולדות המסרבות להיות מנוטרות, או דורשות התערבות רפואית מינימלית, מה שמצמצם את המידע על העובר והיולדת.

ליולדת ניתנת כיום אפשרות לבחור את הליך הלידה. בחירה בהליך לא מתאים, על סמך מידע לא מפורט מספיק, עלולה לגרור תוצאות חמורות – פגיעה עצבית, חנק, מומים ועוד (בבחירה בניתוח קיסרי, בחדר הלידה. רוב התביעות – מכאן (צילום: מאיר פרטוש)

למשל, גדל הסיכון לתמותת תינוקות, לזיהום, לפגיעה באיברים קרובים ולסיבוכים).

"המעקב הרפואי המסודר במהלך ההריון הפחית באופן ניכר את תמותת העוברים ב-30 השנים האחרונות. היעדר מעקב מסכן את היולדת והתינוק, וכך גם טרנד הלידה הטבעית".

ד"ר טובבין: "הריון או לידה מוצלחים תלויים בהעמקת יחסי האמון והשיתוף בין ההורים למיילדים. עוד לפני מועד הלידה בקשו הדרכה על אפשרויות הלידה השונות, והסבר מפורט על ההיבטים של כל הליך. מצד אחד חשוב שהיולדת תסמוך על ניסיונו של הרופא, ומצד אחר ראוי שתדע כי היא זו שיכולה להחליט בסופו של דבר – לידה רגילה או קיסרית.

לשאלות בנושא רשלנות רפואית בלידה, ניתן ליצור קשר עם עו"ד ענת מולסון בטלפון 0524787850

סגור לתגובות

התגובות סגורות.