יוני 13 2011

פורום רשלנות רפואית- תביעה רפואית על שפעת חזירים

שפעת החזירים (Swine Flu) – רשלנות רפואית

פורום רשלנות רפואית בישראל מציין כי קיימת אפשרות לעיתים להגיש תביעה רפואית בגין איחור באבחון או בטיפול בשפעת חזירים.

שפעת החזירים היא דלקת היא דלקת הנגרמת על ידי אחד מסוגי וירוסי שפעת החזירים. שפעת החזירים היא שפעת שכיחה בקרב אוכלוסיות החזירים ברחבי העולם. העברת הוירוס מן החזירים לבני האדם לרוב היא איננה דבר שכיח ולא תמיד מוביל להתפתחות השפעת עצמה אלא רק ליצור נוגדנים בדם. אנשים אשר באים במגע עם חזירים באופן שכיח חשופים יותר לשפעת החזירים. בשר החזירים אינו מהווה מקור לחשש להדבקה במידה והוא מבושל כמו שצריך. הביטוי הקליני לשפעת החזירים מזכיר מאוד שפעת רגילה ויופיע עם צמרמורות, חום, כאב גרון, כאב שרירים, כאב ראש חריפים, שיעול, חולשה כללית וחוסר נוחות. באוגוסט 2010 הגדיר ארגון הבריאות העולמי את שפעת החזירים כפנדמיה. הטיפול בחולה עם שפעת החזירים בתרופות אנטי-וירליות הופך את המחלה למתונה יותר ובנוסף מפחית את הסיכוי לסיבוכים.

מקרי רשלנות רפואית – שפעת החזירים

שפעת החזירים יכולה לגרור אחריה מספר סיבוכים שונים שבמקרים מסויימים יכולים להיות מסכני חיים. חולים עם מחלות כרוניות קשות כגון מחלות לבביות, סכרת ואסטמה חשופים יותר להחמרה של המצבים הללו כאשר מחלת שפעת החזירים תוקפת אותם. דלקת ריאות, סיבוך שכיח שיכול להתפתח גם במקרים של שפעת רגילה, היא סיבוך שמצריך התייחסות רפואית. כשלון נשימתי הוא סיבוך נוסף שמצריך התייחסות רפואית מקצועית ללא מקום לרשלנות.

משרד הבטחון הודיע כי הוא מכיר בקצין אשר חלה בשפעת חזירים בתור נכה צה"ל. הקצין טען שכתוצאה מן המחלה חלה הקצין במחלת כליות ועקב כך שוחרר מהצבא ושכנראה אותו להשתלת כליה בעתיד.

עילות לתביעת רשלנות רפואית שפעת חזירים:

- אבחון ראשוני שגוי  או  אבחון בשלב מאוחר מדי.

- פעולות ומחדלי רשלנות רפואית שתוצאתם תוביל להפסקת הטיפול, עיכוב הטיפול,ביצוע פעולה רפואית לקויה או לא

מתאימה שגרמה להחמרת המצב הרפואי של המטופל וגרימה לנזק גופני נוסף.

- אנמזנה שנלקחה בצורה חלקית או לא מקצועית לגבי פעולות כירורגיות רלוונטיות בעבר או מחלות רלוונטיות באזור

המעיים,וכול מיני גורמי סיכון רלוונטיות כולל מחלות לב ומחלות גנטיות משפחתיות.

- אי הפניה לבדיקות מתאימות ובזמן המתאים לדוגמת בדיקות הדמיה(רנטגן או CT ).

לשאלות בנושא רשלנות רפואית בנושא שפעת חזירים ניתן ליצור קשר עם עו"ד ענת מולסון, מנהלת פורום רשלנות רפואית, במייל: molson@nmlaw.co.il

סגור לתגובות

התגובות סגורות.