יוני 03 2010

פורום רשלנות רפואית

פורום רשלנות רפואית לפי ההגדרות המילוניות שלו הוא במה לדיונים ציבוריים, זירת ויכוחים, מסגרת לדיון פתוח, קבוצת דיון בנושא רשלנות רפואית. כמו כן היום מקובל גם להתייחס אל פורום כאמצעי תקשורת בין אנשים שבו ניתן להגיב, לשאול שאלות, לשתף אנשים בבעיות, לחפש תשובות, ועוד. הפופולאריות של הפורומים או קבוצות הדיון גבוהה מאד היום בעידן האינטרנט שבו זרימת המידע החופשי היא עצומה וכמעט לא מוגבלת. האינטרנט והפורומים שבתוכו יכולים להועיל מאד לאדם, הם יכולים לשמש לו מקור למידע, מקור לפיתרון בעיות, ולשיתוף אחרים בבעיות שלו, הם מסגרת חברתית שממנה יכולות להתפתח חברויות בחיים האמיתיים, ועוד. כמו כן הם יכולים להיות גם מקום לשיווק, קידום מוצרים, קידום אג'נדות חברתיות ועוד. כמו כן, היום יש פורומים כמעט בכל נושא שתעלו על דעתכם, גם כמובן לרשלנות רפואית.

פורום רשלנות רפואית- חסרונות

יחד עם היתרונות הרבים של פורום, הוא מציב גם בעיות וסכנות רבות. איננו יודעים מי האדם שעונה לנו, ואיננו יודעים מה השכלתו והאם העיצה שהוא נותן לנו היא אכן עיצה מועילה או שמא שלא בזדון מדובר בעיצה מסוכנת ביותר. כמו כן, הפורומים כמובן אינם מהווים תחליף לחברה או לייעוץ אנושיים ומקצועיים בתחום הרלבנטי. יכול להיות מעניין מאד לבחון את המידע המסתובב בהם, אך לפעמים אין בידינו את הכלים המקצועיים להעריך את נכונות מידע זה. כללים אלו שנכונים לכל הפורומים, נכונים כמובן גם לפורומים העוסקים בנושא רשלנות רפואית.

כללי זהירות – פורום רשלנות רפואית

• שימו לב באיזה אתר פורום רשלנות רפואית נמצא. סיומות אינטרנט יכולות ללמד רבות על האתר שהגענו אליו ולעיתים גם על מהימנות המידע שבתוכו. סיומת co.il היא סיומת מסחרית לדוגמא. באתרים מסחריים יש לבחון את מידת המהימנות והאובייקטיביות של האתר או הפורום שבו אנו נמצאים.

• שימו לב מי מנהל את פורום רשלנות רפואית. חלק מהפורומים מנוהלים על ידי אנשי מקצוע וחלקם על ידי חובבים. שימו לב שמי שמנהל את פורום הרשלנות הרפואית שאליו נכנסתם הוא אדם מקצועי, ובעל ניסיון. עו"ד עם השכלה רפואית, או עו"ד בעל ניסיון בתחום הרשלנות הרפואית.

• ישנם תמיד בעלי מקצוע שינסו למשוך אותכם דרך הפורום לכיוונם- היזהרו לפעמים זו מלכודת שתתעוררו ממנה מאוחר מידי.

• שימו לב למידע שנמסר לכם באותו פורום רשלנות רפואית ומי מוסר לכם אותו. זכרו שבעולם האינטרנט אינכם יכולים לדעת מי יושב מולכם. בעולם הוירטואלי ישנו תמיד סיכוי שאת העיצה לפיה יש לכם כאן מקרה של רשלנות רפואית שהפיצויים עליו מגיעים לסכומי עתק, נתן לכם נער משועמם בן 14 ולא בעל מקצוע. שימו לב לניסוח התשובה ולנימוקים. נכון, קשה לדעת, זו הבעיה בעולם הוירטואלי שאין לנו את כל הכלים להעריך את כל המידע שנחשף בפנינו.

• לעולם אבל לעולם אל תסתפקו בתשובה שניתנה לכם בפורום אינטרנטי. אם נעשה לכם עוול ואתם מרגישים שהטיפול שניתן לכם היה רשלני פנו לייעוץ מקצועי אצל עורך דין המתמחה בתחום הרשלנות הרפואית ואל תסתפקו במידע שניתן לכם בפורום.

לכניסה לפורום רשלנות רפואית המוביל בארץ: פורום רשלנות רפואית

סגור לתגובות

התגובות סגורות.