אוג' 16 2012

עו"ד רשלנות רפואית על גיליון רפואי

עו"ד רשלנות רפואית מדווח שיעור תביעות רשלנות לאחר אימוץ EHR (גיליון רפואי אלקטרוני) הוא כשישית מהשיעור שהיה לפני הטכנולוגיה תאומץ, מגלה מחקר תצפיתי בראשות חוקרים בבית הספר לרפואה בהרווארד.

ישנה יחשיבות קריטית בתביעות רשלנות רפואית לנושא הרשומה הרפואית. על הרופאים חלה חובה לתעד בפרטנות ובדקדקנות מה בדיוק עשו או אמרו למטופל ומה הוא אצמר להם.

ברוב התביעות בוחן בית המשפט אם אכן הגיליון נערך כמו שצריך ובמידה ולא- והגיליון הרפואי חסר או חלקי מעביר בית המשפט את נטל ההוכחה לכתפי הנתבעים להוכיח שלא התרשלו.

באתר אמריקאי פורסם מחקר אשר כלל הערכה מראש הודעה של רופאים אשר מיישמים EHRs, באופן אקראי בחירת רופאים מתוך רשימה של שיטות שהיו תביעות רשלנות המוגשות נגדם. רשימת נלקח מבטח רשלנות במסצ'וסטס לרופאים מכוסים 1995-2007 וכלל שתי התמחויות ניתוחי ולא ניתוחי.

המחקר התבסס על שילוב של סקרים שנערכו בשנים 2005 ו 2007 העריכו כי אימוץ EHRs. 1 כלל 275 רופאים בשנת 2005. המחקר השני, שנערך בשנת 2007, רופאים ובחנתי מחדש שהשתתפו במחקר הראשון. בסקר השני, 189 רופאים הגיב.

"בסך הכל, 33 מתוך 275 רופאים מ התמחויות כירורגיות רפואיים רבים שהגיבו בשנת 2005 ו / או שנגרמו 2007 סך של 51 תביעות ייחודיים, 49 תביעות אלה היו קשורים לאירועים שהתרחשו לפני אימוץ EHR, ו 2 היו קשורים לאירועים המתרחשים לאחר אימוץ EHR ", כתבו החוקרים.

החשיבות של גילוי הקשר בין השימוש של EHRs וירידה בתביעות רשלנות לא יכול לזלזל, הסביר עו"ד רשלנות רפואית.

עו"ד רשלנות רפואית הוסיף כי תביעות רשלנות התוצאה בעלויות ניכרות הן במישרין (בשל העלויות הכרוכות במהלך חקירה, העמדה לדין, ולהגן על תביעות) והן באופן עקיף, בשל העלות קשות יותר לכמת לרפואה מתגוננת. זה עולה כי הרופאים, תביעות בגין רשלנות פירינג, נחשבים נרחב להורות על בדיקות נוספות, כגון סריקות CAT, אולטרסאונד או בדיקות פולשניות יותר, כי להסלים עלויות. האומדנים של עלות שנתית של מערכת אחריות רפואית מגיעה לכמעט מאה מיליאדר דולר.

למרות התוצאות החיוביות של המחקר, מציין עו"ד רשלנות רפואית כי מחקר תצפיתי לא יכול להסביר את כל שאר הגורמים שעשויים גם תרמו לירידה בתביעות רשלנות רפואית.

"EHRs קודם לכן לא היה מסוגל כמעט כמו של מתן בנויים היטב תכונות כגון תמיכה בקבלת החלטות או מידע המסייע לזהות סכסוכים תרופות", אמר עו"ד רשלנות רפואית. "אם מה שאנחנו רואים הוא באמת הפחתת טעויות עקב השימוש EHRs, אז הייתי מצפה כי EHRs בוגרים יותר יספק פונקציונליות טובה יותר, כי צריך לעזור למתן תביעות רשלנות רפואית.

לסיכום עו"ד רשלנות רפואית מעריך כי שימוש נכון וקפדני של רופאים בגיליון רפואי אלקטרוני יפחית את מספר התביעות המוגשות בנושאים אלו מדי שנה.

סגור לתגובות

התגובות סגורות.