אוק' 14 2010

סרטן צוואר הרחם

רשלנות רפואית- סרטן צוואר הרחם הוא נושא המאמר הבא.

סרטן צוואר הרחם הוא סרטן ממאיר שמתפתח באזור צוואר הרחם. הטיפול במחלה הוא טיפול מורכב וכולל ניתוח להסרה של הרחם כולל חלק מהנרתיק, כימותרפיה, והקרנות. ההידבקות בנגיף הפפילומה היא תנאי הכרחי להתפתחות של כמעט כל סוגי הסרטן. כיום קיים בישראל חיסון כנגד נגיף הפפילומה שיכול למנוע את ההידבקות , אך הוא אינו נמצא עדיין בסל הבריאות.

מקרי רשלנות רפואית סרטן צוואר הרחם

בדיקת משטח צוואר הרחם יכולה לזהות שינויים טרום סרטניים פוטנציאליים. הטיפול בתאים הממאירים הללו יכול למנוע את התפתחות הסרטן. בתחילה יכולים להופיע רק דימומים וגינאליים, ותסמינים נוספים כבר יכולים להיות סימנים להתקדמות הסרטן כגון כאבים באגן, חוסר תיאבון, ירידה במשקל, עייפות, כאבי גב, כאבי רגליים, רגל נפוחה, דימום כבד מהנרתיק, דליפת שתן מהנרתיק, ושברים בעצמות באזור האגן. ישנם סוגים שונים של סרטן צוואר הרחם.

עילות תביעה בגין רשלנות רפואית סרטן צוואר הרחם

• היעדר אבחון, אבחון שגוי, אבחון מאוחר של סרטן צוואר הרחם

• אי לקיחת אנמנזה מפורטת הכוללת גיל, חשיפה לגורמי סיכון (עישון, חשיפה לנגיף הפפילומה האנושי באמצעות מגע מיני עם מספר גדול של פרטנרים או מגע מיני עם מי שהיה להם מספר גדול של פרטנרים, הידבקות בכלי מידיה, גורמים תזונתיים, שימוש באמצעים הורמונאליים למניעת היריון, הריונות, חשיפה ל DES, והיסטוריה משפחתית של סרטן צוואר הרחם), וכן נדרשת בדיקה גופנית על ידי רופא נשים.

• מעשים ומחדלים רשלניים שהיו יכולים להוביל לחוסר טיפול, השהייתו, או החלטה על ביצוע הליך רפואי בלתי מתאים שיכלו לגרום לתובעת נזק גופני או להחמיר את מצבה.

• אי הפנייה לביצוע הבדיקות הדרושות כולל משטח צוואר הרחם, וכן ביופסיה כדי לאשר את ממצאי המשטח. בהמשך כדי לוודא את השלב שבו נמצא הסרטן יש צורך בקולונוסקופיה, אנדוסקופיה של הרחם, אנדוסקופיה של שלפוחית השתן, צילום דרכי השתן, צילום חזה, וצילום של השלד.

• היעדר הסכמה מדעת

• ביצוע הפרוצדורות הרפואיות בחוסר מיומנות וחוסר מקצועיות, תוך הפרת חובת הזהירות, וסטייה מאמות המבחן שנקבעו במבחן הרופא הסביר

• רשלנות במתן תרופות מבחינת סוג ומינון ומבלי לבדוק את רגישות המטופלת לתכשיר

• רשלנות בכימותרפיה

• רשלנות בהקרנות

פסקי דין- פסק דין- רשלנות רפואית סרטן צוואר הרחם / בסרטן צוואר הרחם

ת.א. 2056/01 מ.א. נ' מדאינווסט אינטרנשיונל (1985) בע"מ- עניינה של התובענה הוא נזקי גוף שנגרמו לתובעת בשל רשלנות באבחון מוקדם של מחלת סרטן צוואר הרחם, כאשר בשל האבחון המאוחר נאלצו לכרות את רחמה של התובעת. הרופא שהועסק על ידי הנתבעת התבקש לאבחן ממצא פתולוגי ברקמות צוואר הרחם מבדיקת ביופסיה שנלקחה מהתובעת בבית חולים פרטי, שהיה מעסיקו של הרופא. הרופא קבע כי חד משמעית מדובר בדלקת כרונית בצוואר הרחם ואין סימנים של ממאירות. בית המשפט פסק לטובת התובעת פיצויים בסך 1,250,940 ₪.

לשאלות בנושא רשלנות רפואית בסרטן צוואר הרחם, ניתן ליצור קשר עם עו"ד ענת מולסון 0524787850

סגור לתגובות

התגובות סגורות.