דצמ' 14 2012

סדר ותיעוד בדרך לתביעה

לצערנו לעיתים אנשים הולכים אל בית החולים במטרה לטפל בבעיה קטנה וחוזרים משם עם נזק גדול שלא שהיה יכול להימנע. בהנחה והנזק נגרם ע"י גורם רפואי ולא בזדון, מדובר על רשלנות רפואית. אז מה עושים שכדבר כזה קורה? על האדם הפגוע לפעול לטובת הוצאת העניין לאור וכמה שיותר מהר. צעד ראשון יהיה עורך דין מקצועי לעניין, עורך דין רשלנות רפואית. כלומר פנייה לעורך דין המתמחה בדיני נזיקין ושעבר התמחות בייצוג אנשים שעברו רשלנות רפואית.

סדר

כאשר אתם פונים לקבל עזרה אצל עורך דין רשלנות רפואי, מומלץ שמשרדו יהיה מקושר עם גופים מנישת הרפואה כגון יועצים מומחים לרפואה. מטרת עורך דין רשלנות רפואית הינה להשיג לנפגע את מירב הסכום/ הפיצוי המגיע לו בעקבות מצבו החדש שנגרם עקב הרשלנות. המלצה ראשונה שרווחת אצל כל עורך דין רשלנות רפואית הנו  לאסוף רישומים, כולל כל המסמכים והעדויות הקשורות למקרה, לאסוף פרטים אישיים ולתעד פרטים חשובים. במשך כל התהליך על התובע לשים לב לפרטים ולבקשות השונות של עורך הדין ולשמור על סדר וארגון המסמכים.

תיעוד

שלב זה דורש הרבה ארגון, סדר והתרוצצויות בלתי  נמנעות. על התובע לעשות מספר דברים במקביל. ללכת לטיפולים רפואיים הדרושים לו ולדאוג שכל הטיפולים יתועדו לטובת תיעוד הנזק, מהלך זה עוזר בשמירת תיעוד ממצאי הפגיעה. אם הנפגע יוותר על טיפול רפואי הוא יאבד הזדמנות להוכיח את אמיתות הפגיעה, דבר שיוסיף נקודות לחברת הביטוח ויעזור לה להפחית בחשיבות הנזק. מומלץ תמיד לצלם עצמאית את האזור הפגוע, חשוב להשיג את כל המסמכים שעורך הדין מצא לנכון לכלול בתיק, איכות המסמכים היא שתכריע בסופו של דבר.

מסמכים

את כל המסמכים והקבלות הקשורות להוצאות שהנזק הצריך, רצוי לשכפל ולתת עותק אחד לעורך הדין המטפל. בהנחה והאדם הוציא כספים לטובת ציוד, שירות אנושי, אך לא הצליח לקבל עליהם קבלה מסיבה זו או אחרת, עליו לפתוח רשימה מסודרת המתעדת את כל ההוצאות השונות. מי היה אותו נותן השירות, מה הוא סיפק, כמה שולם ומה היה התאריך. כל זאת יש למסור באופן מאורגן ויעיל לעורך דין המטפל.

סגור לתגובות

התגובות סגורות.