דצמ' 07 2012

מוות כתוצאה מרשלנות רפואית

כל מוות הוא גרוע, אך מוות מסיבה של רשלנות רפואית הוא גרוע שבעתיים, כי אדם מגיע אל מרפאה או אל בית חולים מתוך ידיעה ברורה שזה המקום שישפר את בריאותו, ויעלה אותו על דרך טובה יותר ללא כאבים או סבל. נכון שרופאים אינם קוסמים או מלאכים, ויש מצבים שידם קצרה מלהושיע, אך אם מעשיהם גורמים למוות, הרי שאין גרוע מזה.

מתי ניתן לומר כי הייתה התרשלות רפואית?

לא בכל פעם שאדם מקבל טיפול שלא מצא חן בעיניו או בעיני מי מבני משפחתו נכנס נחשב כרשלנות רפואית. גם לא בכל פעם שלא חלה הטבה במצבו הבריאותי, או שהוא אפילו הורע אפשר להגיד שהתרשלו בטיפול שניתן לו. לעיתים גופו של אדם מגיב בדרך לא טובה לטיפול מסוים, לפעמים התרופות לא עוזרות לו ויכולים לקרות עוד מצבים מסוג זה.

מצבים שנחשבים כהתרשלות רפואית הם מצבים בהם לא ניתן לאדם הטיפול הנכון בהתאם למצבו ושיקול הדעת של המטפלים היה לא סביר באותה סיטואציה, או שלא ניתנה לו תשומת הלב הראויה ולא נעשו הבדיקות שהיו צריכות להיעשות.

הוכחת הרשלנות הרפואית

לא פשוט להוכיח כי בנסיבות מסוימות הייתה התרשלות בטיפול שניתן לאדם, וזה יכול להיות כל גוף שאמור לתת טיפול רפואי: רופאים, אחיות, בתי חולים, מרפאות קופות החולים, מד"א ועוד. בכדי לתבוע בגין רשלנות רפואית, יש צורך ראשית, בחוות דעת של רופא באותו תחום שבו קרתה לכאורה הרשלנות. אם משפחה חושבת שיקירה נפטר כתוצאה מטיפול לא נכון בזמן ניתוח מעקפים, היא צריכה להביא חוות דעת של רופא שגם הוא עוסק באותו תחום של ניתוחי מעקפים.

חוות דעת רפואית

אנשים מן היישוב אינם מודעים לכל הפרטים של כל פרוצדורה רפואית, ואינם יכולים לדעת אם אכן יש מישהו שאשם במות יקירם. עליהם לפנות עם כל המכתבים, הבדיקות ותאורי הפרוצדורות הרפואיות שעבר אותו קרוב משפחה אל עורך דין, שידאג לחוותה דעת נדרשת. אם מדובר במפרנס במשפחה, הרי שהמשפחה תזכה לפיצוי שיימלא חסר זה, אך ההליך הוא בן שנתיים עד שלוש שנים.

סגור לתגובות

התגובות סגורות.