מאי 20 2010

חוות דעת רפואית על רשלנות רפואית

שאלה:

בנושא רשלנות רפואית- לפני כשנה הגעתי לכירורג בקופ"ח והראתי לו שומה שמעל הגבה משום שרציתי להסירה ופיצעון בקוטר של חוד עפרון שלא עבר במשך 3 חודשים. באותו רגע הוא החליט להסיר לי את השומה מהמצח ואת הפיצעון- בניתוח במרפאת קופ"ח. לא בגלל שזה מסוכן, או שמישהו מהרופאים חשב שזה מסוכן אלא כי הוא חשב שזה פשוט.
הניתוח של השומה במצח ללא סימן בולט. ואילו בבטן דווקא הפיצעון בקוטר של חוד עיפרון הפך לצלקת מכוערת בקוטר 3 -4 ס"מ. לדעתי התנהגותו של הרופא היתה רשלנית מאוד. הוא עשה את הניתוח במקום,בדיעבד, בבטן לא היה מקום לניתוח בכלל, לא נתן טיפול והכוונה מה לעשות בתקופה שלאחר הניתוחים. בקיצור כשאני חושבת על הדרך שבא הוא פעל זה היה הזוי ביותר. האם באפשרותי להגיש תביעת רשלנות רפואית על מנת לקבל פיצוי?

תשובה:

על מנת לבחון אפשרות להגשת תביעת רשלנות רפואית, יש לבצע איסוף מסמכים רפואיים רלבנטיים ולפנות אל רופא מומחה לצורך קבלת חוות דעת רפואית ראשונית. לאחר מכן יש לקבל החלטה אם כדאי כלכלית להיכנס לתביעה לאור קביעת המומחה, בעירק בסוגיית הנזק. עליך לדעת כי אין פיצוי על רשלנות רפואית כשלעצמה, אלא רק עבור הנזק שנגרם בגינה.

במידה ומחליטים להגיש תביעת רשלנות רפואית, יש לצרף חוות דעת רפואית אל כתב התביעה, אשר בה יפורט מהי בדיוק אותה רשלנות ומהם הנהזקים שנגרמו כתוצאה ממנה לטווח הארוך. חוות דעת רפואית הינה עניין יקר לאור העובדה כי אין הרבה רופאים המוכנים לתיתה כנגד חבריהם למקצוע.

עלות חוות דעת רפואית היא בין אלף לשלושת אלפים דולר, תלוי בתחום הרפואי המדובר ובזהות המומחה.

לשאלות נוספות הננני לרשותך.

בברכה

ענת מולסון, עו"ד

סגור לתגובות

התגובות סגורות.