אוג' 04 2010

בלוטת התריס

רשלנות רפואית בלוטת התריס הוא נושא מרתק.

בלוטת התריס או בלוטת המגן היא בלוטה ששייכת למערכת האינדוקרינית והיא מפרישה הורמונים ששומרים על פעולה תקינה של הגוף. בלוטת התריס אמורה לפעול כל החיים ללא עליות ומורדות. כל אחת מההפרעות בפעילותה של בלוטת התריס מובילה להופעתם של סימפטומים אחרים. לדוגמא עלייה במשקל היא בדרך כלל סימפטום לתת פעילות של בלוטת התריס, בעוד ירידה במשקל היא בדרך כלל סימפטום ליתר פעילות.

מקרי רשלנות רפואית בלוטת התריס

בעיות נפוצות בבלוטת התריס הן יתר פעילות וחוסר פעילות של הבלוטה. בעיות נפוצות פחות הן גידולים סרטניים בבלוטה. הסימפטומים הנפוצים לבעיות בבלוטת התריס יכולים להיות גם סימפטומים לבעיות אחרות, כגון דיכאון, אנמיה, בעיות קרדיאליות, פאוכרומוציטומה (גידול בבלוטת האדרנל), ועוד. האבחנה לבעיה בבלוטה נעשית בדרך כלל באמצעות בדיקות דם, אולטרה סאונד, ולעיתים אם יש צורך גם ביופסיה כאשר מדובר בחשד לגידולים בבלוטה.
עילות לתביעה בגין רשלנות רפואית בלוטת התריס
• אבחון שגוי, מאוחר, או חוסר אבחון של מחלות הקשורות לבלוטת התריס, תת תריסיות, עודף תריסיות, גידולים סרטניים, ועוד.
• אי לקיחת אנמנזה מפורטת הכוללת גיל, מין (בעיות בבלוטת התריס נפוצות מאד אצל נשים ובמיוחד נשים צעירות), רקע בריאותי (ישנן מחלות שיש להן תחלואה כפולה עם בלוטת התריס לדוגמא סוכרת), טיפול תרופתי (ישנם סוגים של תרופות שפוגעים בפעילות התקינה של בלוטת התריס), עמידה על התסמינים המתוארים על ידי המטופל (עלייה/ירידה במשקל, קשיי ריכוז, סחרחורת, ירידה בלחץ הדם, דופק מהיר, ועוד).
• מעשים ומחדלים רשלניים שהיו יכולים להוביל לחוסר טיפול, השהייתו, או החלטה על ביצוע הליך רפואי בלתי מתאים שגרם לתובע נזק גופני או החמיר את מצבו
• התעלמות מביצוע בדיקות נדרשות כגון בדיקות דם לתפקודי בלוטת התריס, ובדיקת אולטרה סאונד של הבלוטה
• רשלנות בפענוח תוצאות בדיקת הדם והאולטרה סאונד של בלוטת התריס
• רשלנות במתן תרופות מבחינת סוג ומינון ומבלי לבדוק את רגישות המטופל לתכשיר
• אי קיום מעקב אחר תוצאות הבדיקות של המטופל

פסקי דין- פסק דין- רשלנות רפואית בלוטת התריס

ביטן נ' מרכז רפואי שיבא- התובעת, מנהלת חשבונות שאושפזה במחלקת אף אוזן גרון לשם ניתוח כריתת בלוטת התריס בשל גידול ממאיר ממנו סבלה. התובעת טענה כי הרופאים בבית החולים התרשלו בכך שהסירו בניגוד להנחיות המקובלות את כל בלוטות הפרא תירואיד שאחראיות על ויסות הסידן בגוף. התובעת טוענת כי בשום שלב לא הוסברה לה האפשרות של גרימת נזק לבלוטות. בית המשפט דוחה את התביעה. ראשית, מאז הניתוח המחלה לא חזרה. כמו כן גם לפני מועד הניתוח סבלה התובעת מבעיות נוספות כגון אנמיה מחוסר מברזל ובעיות נפשיות. כמו כן אם התובעת לא מאוזנת במשק הסידן הסיבה לכך שהיא לא לקחה את תרופותיה כסדרן ובזמן. כמו כן הרופאים נהגו כרופאים סבירים משום שלא היה ניתן להפריד בין הגידול ובלוטות הפראתירואיד.

לשאלות בנושא בלוטת התריס, ניתן ליצור קשר עם עו"ד ענת מולסון

סגור לתגובות

התגובות סגורות.