אוג' 10 2010

אשך / אשכים

רשלנות רפואית אשך הוא נושא המאמר שלפנינו.

האשך הוא בלוטה המהווה חלק ממערכת הרבייה של הגבר שתפקידה לייצר את תאי הזרע והורמוני המין הגבריים. האשכים מייצרים תאי זרע באופן רציף מגיל ההתבגרות המינית ועד מותו של האדם. אצל האדם וחלק מהיונקים האחרים ישנם שני אשכים.

מקרי רשלנות רפואית אשך

הבעיות הרפואיות האפשריות באשכים יכולות להיות מומים, מחלות דלקתיות, מחלות סרטניות או מחלות התפתחותיות. מומים מולדים באשכים יכולים להיות טמירות אשכים, אשך אחד, או אשכים קטנים מידי, מחלות דלקתיות יכולות להיות דלקת האשך או דלקת יותרת האשך, מחלות סרטניות יכולות להיות גידול תאי סרטולי, גידול תאי ליידיג, או גידול של תאי הזרע. מחלות התפתחותיות יכולות להיות טרטומה. אבחון בעיות רפואיות באשכים יכול שיעשה על ידי בדיקות שונות כולל בדיקות דם, בדיקות אולטרה סאונד, בדיקה גופנית, וכו'.

עילות תביעה בגין רשלנות רפואית אשך

• העדר אבחון, אבחון שגוי, אבחון מאוחר של מחלות, בעיות, ומומים באשכים

• מעשים ומחדלים רשלניים שהיו יכולים להוביל לחוסר טיפול, השהייתו, או החלטה על ביצוע הליך רפואי בלתי מתאים שגרם לתובע נזק גופני או החמיר את מצבו

• אי לקיחת אנמנזה מפורטת הכוללת גיל (ישנן בעיות כגון תסביב אשך הנפוצות יותר אצל גברים צעירים), מין (אשכים הם חלק ממערכת הרבייה הגברית), סיבת הפנייה לטיפול רפואי (ישנן בעיות רפואיות כגון תסביב אשך שיכולות להתרחש לאחר חבלה ) רקע בריאותי, טיפול תרופתי, וכן נדרשת עמידה מדוקדקת על התסמינים המתוארים על ידי המטופל ובדיקה גופנית של הרופא.

• היעדר הסכמה מדעת

• ביצוע פרוצדורה רפואית בחוסר מקצועיות ובחוסר מיומנות תוך סטייה מחובת הזהירות ואמות המידה המקצועיות הנדרשות ממבחן הרופא הסביר

• רשלנות במתן תרופות מבחינת סוג ומינון ומבלי לבדוק את רגישות המטופל לתכשיר

• אי קיום מעקב רפואי אחר מצבו של המטופל ותוצאות הבדיקות

• אי הפניה לבדיקות כולל בדיקות דם, חום ואולטרה סאונד

• רשלנות בפענוח תוצאות בדיקות הדם והאולטרה סאונד

פסקי דין- פסק דין- רשלנות רפואית אשך /אשכים

ת"א 3847/06 ב' נ' קופת חולים מאוחדת- התובע מייחס לנתבעת אבחון מאוחר מידי של תסביב אשך שמאל שגרם לו לנזקים. לטענת התובע, האבחון שנערך על ידי רופאת הילדים היה רשלני וכתוצאה מהאבחון המאוחר נאלצו לכרות לו את האשך הנמקי. בית המשפט דחה את התביעה. לפי בית המשפט מדובר בתופעה שיש לה הסתמנות קלינית סוערת, כולל כאבים עזים המביאים לבדיקה דחופה על ידי רופא. התובע בדנן שנבדק על ידי הרופאה הגיע במצב טוב כאשר הוא אינו נאנק מכאבים. לפי בית המשפט משום שלא היו תלונות המצביעות על ממצא של תסביב, ולא היה עדות לכך בבדיקה,לא היה על הנתבעת לחשוב על אבחנה של תסביב ולא היה עליה להפנות את ההורים לחדר המיון במקרה של החמרה.

לשאלות בנושא רשלנות רפואית אשך, ניתן ליצור קשר עם עו"ד ענת מולסון 1800200807

סגור לתגובות

התגובות סגורות.