אוג' 07 2009

נפגעתם מהתרשלות רפואית?

מאת: admin

נפגעתם בעקבות רשלנות רפואית בלידה או בעקבות רשלנות רפואית במהלך ניתוח? יש מה לעשות! אם הינכם חושדים שניזוקתם כתוצאה מרשלנות רפואית של הצוות הרפואי, עליכם לפעול מהר להגשת תביעת פיצויים בגין רשלנות רפואית. כדי להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית, יש לעבור מספר שלבים, והם:

  • חיפוש עורך דין – בישראל ישנם אלפי עורכי דין ומאות משרדי עורכי דין. חלקם טובים וחלקם טובים פחות. אז איך נדע איזה משרד עורכי דין מתאים לנו? התשובה פשוטה: על ידי המלצות קרובים והמלצות על עורכי דין באינטרנט. באינטרנט נוכל למצוא פורומים, פורטלים ואינדקסים המכילים בתוכם, חומר משפטי בנושא החוק והמשפט בישראל, וכן גם המלצות על עורכי דין מקצועיים. כדי לחפש אתרים כאלו, עלינו להיכנס למנוע החיפוש גוגל ולחפש שם מילות מפתח כגון: עורך דין מקצועי, עורכי דין, משרד עורכי דין או שנהיה יותר ממוקדים ונחפש מילות מפתח בתחום שאותו אנחנו מחפשים. למשל, אם נחפש עורך דין המומחה לרשלנות רפואית נחפש: עורך דין רשלנות רפואית, עורך דין לענייני רשלנות רפואית או עורך דין לענייני נזיקין.
  • פגישת ייעוץ עם עורכי דין – לאחר שקיבלנו מספר המלצות מקרובים או לאחר שמצאנו עורכי דין באינטרנט, נקבע איתם פגישת ייעוץ. בתחום רשלנות רפואית, בדרך כלל, עורכי דין בתחום, לא ייקחו תשלום עבור פגישת הייעוץ אלא ייחשבו את עלות הפגישות בעת התשלום הסופי מתשלום הפיצויים הצפוי. בעת הפגישה, יש לוודא שעורך הדין שאיתו אנחנו נפגשים, הוא זה שילווה אותנו במהלך תיק התביעה ולא עורך דין אחר מהמשרד. רצוי לעשות השוואות בין הייעוץ שקיבלתם דרך משרדי עורכי הדין. אם קיבלתם ייעוץ שונה במשרד עורכי דין אחד לעומת האחרים, כדאי לברר את הסיבה לסתירה בדברים של אותו משרד עורכי דין לעומת האחרים.מאמר חשוב לקריאה: כיצד לבחור עורך דין?
  • התחלת התיק – איסוף חומרים רפואיים – השלב הזה הוא אחד השלבים הקריטיים ביותר, שלב זה, יוביל את התיק להצלחה בתיק או לכישלונו. כדי לבנות תיק רשלנות רפואית יש צורך לאסוף את כל החומריים הרפואיים הקשורים לתיק התביעה. למשל: אם מדובר בתיק של רשלנות רפואית בלידה, יש לאסוף את התיק הרפואי של האם ושל התינוק, הכולל בתוכו: תוצאות בדיקות רפואיות, סוגי הבדיקות ורקע רפואי על המטופלים.
  • חוות דעת ע"י מומחים רפואיים – לאחר שאספנו את כל החומר הרפואי הקשור לתביעה, עורך הדין שלנו יפנה למומחה רפואי בתחום כדי שייתן את חוות דעתו המקצועית בשאלה – האם בוצעה כאן רשלנות רפואית בבדיקות, בזמן הניתוח או הלידה. אחת הסיבות שכדאי לבחור משרד עורכי דין מנוסה בתחום רשלנות רפואית היא: עורך דין מנוסה וותיק, מכיר ומקושר עם מספר גדול של מומחים רפואיים אשר עובדים איתו באופן קבוע ועזרו לו בעבר, להצליח בתביעות פיצויים בגין רשלנות רפואית.אם יוחלט שאכן התבצעה כאן רשלנות רפואית מצדם של הצוות הרפואי, ניתן להמשיך בתיק התביעה.
  • מציאת קשר סיבתי בין הרשלנות שנמצאה לבין הנזק – גם בשלב הזה אנו נשתמש בשירותיו של מומחה רפואי בתחום, אך הפעם אנו נבקש ממנו לנסות למצוא קשר סיבתי, בין הנזק שנגרם לבין הרשלנות. או במילים אחרות: האם אותה רשלנות רפואית הנטענת, היא זו שהביאה לנזק הקיים. במקרים של שיתוק מוחין למשל, מדובר בדרך כלל ברופא מומחה בתחום נוירולוגיית ילדים או ניאונטולוגיה (מומחה בתחום רפואת פגים). לאחר בדיקת הממצאים, ובמידה והמומחה הצליח למצוא קשר סיבתי רפואי המצליח להוכיח כי בעקבות הרשלנות המדוברת, נגרם הנזק המדובר, אז ניתן להתקדם לשלב הבא – הגשת תביעת פיצויים בגין רשלנות רפואית.
  • הגשת כתב תביעה – הצלחנו למצוא עילה לתביעה והצלחנו להוכיח בעזרת מומחה רפואי שהנזק שנגרם, נגרם כתוצאה מרשלנות רפואית. כעת, העו"ד מתחיל לגבש תיק תביעה בגין רשלנות רפואית. בעת גיבוש התיק, עליו להכליל את כל המסמכים הרפואיים של התובע, את חוות הדעת של המומחים הרפואיים, ואת סכום התביעה אותו הוא דורש. את סכום התביעה, עורך הדין יחשב לפי פרמטרים רבים הכוללים בין היתר: גיל נפגע, שיעור הנכות שנגרמה, סוג הנכות: נכות רפואית או נכות תפקודית, היקף הנזק שנגרם, נזק נפשי הנגרם בעקבות הפגיעה, מצבו הרפואי של הנפגע לפני הפגיעה, איבוד כושר עבודה כתוצאה מהנזק, עלויות עזרת צד ג' כתוצאה מהפגיעה (מטפלות, בתי חולים, מורים), סוג התאונה ועוד…

לסיכום, אם נפגעתם כתוצאה מרשלנות רפואית, אל תהססו לפעול בהקדם כדי לקבל פיצויים בגין הרשלנות! שמרו על כל המסמכים הרפואיים הקשורים לפגיעה ואם מדובר בפגיעה שניתן לראות, דאגו לצלמה. תיק תביעת פיצויים ייפול ויקום בעקבות המסמכים וההוכחות. בנוסף, וודאו שבחרתם עו"ד מומחה וותיק לענייני רשלנות רפואית ודיני נזיקין.

בריאותנו חשובה לנו מכל, אם נפגעתם בעקבות רשלנות רפואית במהלך ניתוח או במהלך לידה, מגיע לכם לקבל פיצויים על נזקיכם! פנו אלינו עכשיו לקבלת ייעוץ משפטי מקצועי בנושא ע"י עורכי דין מנוסים ומקצועיים לענייני רשלנות רפואית.

סגור לתגובות

התגובות סגורות.