אוג' 07 2009

קופות חולים – רשלנות רפואית

מאת: admin

חשים ברע? חוששים שמתפתחת אצלכם מחלה? קופות החולים בישראל הן הכתובת הראשונה לטיפול באדם החש ברע. אדם אשר חושש כי פיתח מחלה מסוימת, ניגש לרופא המשפחה (שפועל דרך קופת חולים) או לקופת החולים שבה הוא מבוטח על מנת לקבל טיפול רפואי ראשוני.

כידוע, אף אחד אינו מושלם, טעויות קורות ולכן באופן טבעי, ככל שיש לקופות החולים יותר עמיתים והרבה פניות לקבלת טיפול רפואי, כך הסיכויים להתרשלות רפואית מצד אחד מאנשי הצוות הרפואי, גבוהים יותר. זאת בעצם הסיבה שכיום, קופות החולים, הן הנתבעות העיקריות במקרים של רשלנות רפואית.

רשלנות רפואית מצד קופות החולים היא עילה לתביעת פיצויים! אם נפגעתם כתוצאה מרשלנות רפואית, אל תישארו אדישים. צרו קשר לקבלת ייעוץ משפטי בחינם.

בישראל, פועלות כיום ארבע קופות חולים, והן: קופת חולים מאוחדת, קופת חולים כללית, קופת חולים מכבי וקופת חולים לאומית. כל תושבי מדינת ישראלי זכאים על פי חוק ביטוח בריאות ממלכתי לקבל טיפול רפואי מאחת קופות החולים הקיימות.

נפגעתם בגין רשלנות רפואית של קופת חולים? יש מה לעשות!

ראשית, אם נפגעתם בעקבות רשלנות רפואית ע"י רופא משפחה או גורם רפואי המקושר ועובד תחת קופת חולים מסוימת, במרבית הפעמים, עליכם לתבוע את קופת החולים ולא את הרופא הספציפי שביצע את הרשלנות. עו"ד שתבחרו, יגיש תביעת פיצויים (במידה ואכן יחליט שמדובר במקרה של רשלנות רפואית) נגד קופת החולים ובמקרים מסוימים, נגד הגורם הרפואי שביצע את הרשלנות. התביעה שתוגש, תוגש נגד קופת החולים אך מי שישלם את הפיצויים תהיה חברת הביטוח של קופת החולים. לפני הגשת התביעה, עורך הדין יצטרך לקחת את התיק הרפואי של המטופל (הלקוח שלו), לקבל חוות דעת מקצועית ע"י מומחה בתחום שבו בוצעה הרשלנות, ולהכין תיק תביעה.

התביעות הנפוצות נגד קופות החולים נקשרות למקרים של איחור באבחון גידול ממאיר (סרטן) או ברשלנות רפואית בזמן תהליך ההריון. במקרה של גידול ממאיר: התרשלות זו מתבצעת בעקבות התעלמות רופא המשפחה או הגורם הרפואי המטפל מתסמינים המאפיינים את מחלת הסרטן או אי הפניית החולה לבדיקות הנדרשות לאיתור גידול ממהיר או מחלות קשות אחרות. במקרה של רשלנות רפואית בזמן הריון: קופות החולים מבצעות את כל הבדיקות הנדרשות לאם לפני לידת התינוק. לכן, ביצוע בדיקות וטיפולים בצורה מרושלת, עלולה לגרום להולדת תינוק בעל נכות מסוימת (לדוגמא: שיתוק מוחין או במקרה הגרוע – מוות).

אם יש לכם חשש, ולו הקטן ביותר, שבוצעה נגדכם רשלנות רפואית מצד הצוות הרפואי שטיפל בכם, אנא פנו אלינו ואנו נבדוק האם אכן מדובר במקרה של רשלנות רפואית. אנו נדאג לטפל בתביעתכם לכל אורך הדרך עד לקבלת פיצויים בגין הרשלנות הרפואית.

סגור לתגובות

התגובות סגורות.