אוג' 07 2009

אחור באבחון גידול או מחלה

מאת: admin

איחור באבחון מחלות או גידולים

תביעות רבות מגיעות מידי שנה בגין איחור באבחון מחלות או גידולים. עינת (שם בדוי), הגיעה לרופא המשפחה שלה וטענה כי בשבוע האחרון היא סובלת מכאבי ראש, סחרחורות באות וחולפות וטשטוש קל בעיניים.

רופא המשפחה נתן לה מרשם לתרופה נגד כאבי ראש ואמר לה שהכאבים שמהם היא סובלת הם מהסיבה שאנחנו נמצאים בתקופה קרה שבה בדרך כלל אנשים ניהיים חולים וסובלים מכאבי ראש וסחרחורות.

לאחר כחודש של סבל וכאב, הגיעה נקודת השבירה. עינת קמה בבוקר עם כאבים בלתי נסבלים בראש וכשפתחה את העיניים היא בקושי יכלה לראות משהו. עינת הזעיקה את בעלה מהעבודה ובקשה ממנו שייקח אותה בדחיפות לבית החולים. בבית החולים, סיפר בעלה לרופא אודות הסבל שסבלה עינת בשבועות האחרונים והרופא ישר הפנה אותה לביצוע בדיקת C.T ובדיקות נוספות.

אחרי שסימה עינת את הבדיקות, נתן לה הרופא כדור הרגעה ואמר לה שתמתין לתוצאות הבדיקות. בזמן הזה, עינת לא דמיינה לעצמה שהגרוע מכל יכול לקרות לה. היא חשבה שזה רק וירוס שתקף אותה בגלל העונה הקרה והחורפית ושעוד כמה שעות יתנו לה כדורים והיא תחזור לביתה.

כעבור מספר שעות, ביקש הרופא שהבעל יכנס עם עינת לחדר שלו ובישר לה את הבשורה שאליה עינת אפילו לא ציפתה. הרופא אמר לה: "עינת, לאחר שעברנו על הבדיקות שלך, גילנו גוש במוח שלך הנראה כמו גידול סרטני". מסתבר, שבזמן שהרופא משפחה נתן לה כדור ואמר לה שזה רק "השפעה של החורף", הגידול הסרטני גדל לה במוח והגיע לגודל דיי גדול שלא איפשר לבצע ניתוח ולהסירו מכוון שהיה פוגע במוח והיה משאיר את עינת עם נזק או נכות.

עינת החלה לקבל טיפולים בעקבות הגידול ובמקביל פנתה היא ובעלה לייעוץ וסיוע של עורך דין מקצועי לענייני רשלנות רפואית. במהלך הפגישה, סיפרה עינת את המקרה שקרה לה לעורך הדין והביאה עימה את המסמכים הרפואיים הקשורים לתיק. עורך הדין של עינת ביקש ממנה לבוא שוב לפגישה בעוד כשבוע ובזמן הזה הוא ישלח את התיק הרפואי שלה לרופא מומחה בתחום כדי שיבדוק האם הייתה כאן רשלנות רפואית והאם רופא המשפחה לא נהג כפי ש"רופא סביר" אמור לנהוג.

אחרי בדיקת המסמכים הרפואיים של עינת ע"י מומחה רפואי בתחום, הוחלט להגיש תביעת פיצויים בגין רשלנות רפואית. עורך דינה של עינת, אסף את כל החומר הרפואי ואת חוות הדעת של המומחה שממנו קיבל חוות דעת ואישור לכך שבמקרה של עינת, כן הייתה רשלנות רפואית מצד רופא המשפחה והגיש תביעת פיצויים נגד קופת החולים שאליה שייך רופא המשפחה.

עינת לא הספיקה לסיים את התביעה ושנה לאחר שגילו את הגידול, היא נפטרה כתוצאה מהגידול הסרטני שהיה לה במוח. בעלה של עינת אזר את הכוחות האחרונים שנשארו לו והמשיך בתביעה נגד קופת החולים בגין איחור באבחון גידול סרטני שביצע רופא המשפחה.

בתביעת הפיצויים הזאת, זכה בעלה של עינת, אך את עינת כבר לא היה יכול להחזיר.

נימוק השופט בתיק התביעה הזה היה: "על פי חוות דעת של מומחה רפואי בתחום, היה צריך לדעת רופא המשפחה שכאבי ראש, טשטוש בעיניים וסחרחורות הינם סימפטומים לגידול מוחי והיה חייב להפנות את עינת לביצוע בדיקות רפואיות". כתוצאה מכך החליט השופט שרופא המשפחה לא נהג כפי שצריך לנהוג "רופא סביר".

במקרה המצער הזה, עינת ובעלה, פעלו בצורה חכמה ונכונה. ישר לאחר שגילו אצלה את הגידול, חשדה עינת שאכן מדובר כאן במקרה של רשלנות רפואית ולא התעכבה הרבה ופנתה לעורך דין מומחה לענייני רשלנות רפואית. רק בגלל זריזותה של עינת, ניצח בעלה ועורך דינה במשפט. במידה ועינת הייתה נפטרת לפני הגשת התביעה, היה קשה יותר להוכיח רשלנות מצד הרופא והתיק היה אורך יותר זמן.

נגרם לכם נזק בעקבות איחור באבחון? כדאי לכם לפנות בהקדם לייעוץ של עורך דין לענייני רשלנות רפואית כדי שזה, יוכל לבחון את המקרה שלכם ולהגיש תביעת בעת הצורך לפיצויים בגין רשלנות מצד הגורם הרפואי שגרם לנזק שלכם. פנו אלינו עכשיו דרך טופס צור קשר לבדיקת אפשרות תביעת פיצויים בגין רשלנות רפואית בעקבות איחור באבחון מחלה או גידול סרטני.

סגור לתגובות

התגובות סגורות.